10 dní s perfektnými slúchadlami Philips TAPH805, ktoré som nabíjal len raz

Počas práce mávam častokrát pustenú hudbu alebo podcasty cez slúchadlá, aby ma okolité ruchy nerušili. Slúchadlá Philips TAPH805 s aktívnym potláčaním hluku sú na túto činnosť ako stvorené.

Počas 10 dní, kedy som ich mal možnosť testovať, som sa presvedčil, že ma niektoré technológie stále vedia prekvapiť. Hneď na úvod spomeniem výdrž. Slúchadlá sľubujú papierovo výdrž 30 hodín na jedno nabitie. Ja som ich používal denne aj 4-5 hodín na približne 70 % hlasitosť a nabíjal som ich za 10 dní iba raz.

Na nabíjanie slúži microUSB, čo je trochu škoda. Vo Philipse mohli použiť už modernejší USB-C konektor, ktorý sa najbližšie roky stane pravdepodobne medzinárodným štandardom. Cez microUSB trvalo nabíjanie približne 1,5 hodiny.

Čo sa týka pohodlia pri nosení, Philips TAPH805 ani po niekoľkých hodinách používania denne netlačia na hlave. Náušníky sú z pamäťovej peny a dokážu zakryť celé ucho. Most slúchadiel sa dá dodatočne nastaviť a tiež sa dajú zložiť, aby sa jednoduchšie prenášali, na čo slúži šikovné látkové puzdro na cesty.

Prepojenie so smartfónom funguje na základe Bluetooth technológie a v prípade, že ho máte na zariadení zapnuté, pripojenie prebehne prakticky okamžite. V balení tiež nájdete 3,5 mm jack na káblové počúvanie a tiež redukciu pre počúvanie do lietadla.

Pozrite siAko počúvať rádio v 21. storočí? Napríklad na Philips TAPR802

Ovládanie, na ktoré si musíte zvyknúť

Zaujímavo je riešené aj ovládanie. Na pravom náušníku nájdeme dotykovú plochu, cez ktorú viete upraviť hlasitosť pomocou potiahnutia prstu hore alebo dole alebo viete zvoliť jeden z troch režimov počúvania – ANC off, Ambient Sound a ANC On.

Prepínať medzi týmito režimami môžete na základe obyčajného ťuknutia do dotykovej plochy, čo je na jednej strane intuitívne, na strane druhej sa vám kedykoľvek stane, že sa dotykovej plochy dotknete omylom, prípadne sa jej automaticky dotknete, keď si dávate slúchadlá dole čím vypnete potláčanie hluku. Dá sa na to zvyknúť, no napriek tomu by som toto ovládanie zmenil alebo umožnil jeho vypnutie.

V prípade, že na dotykovej ploche podržíte prst, spustí sa vám hlasový asistent. V prípade MacBooku či iPhonu sa automaticky spustí Siri.

Pozrite siPhilips OneBlade QP2620/20 – holiaci strojček, ktorý nahradí mnohé nástroje

Potláčanie hluku

Hlavnou devízou slúchadiel je aktívne potláčanie okolitého hluku. Znamená to, že si môžete užiť audio výstup bez toho, aby vás rušili okolité ruchy. Nedá sa povedať, že slúchadlá tlmia všetky zvuky, ale napríklad ruchy ako rozhovory, vysávač či pustená TV už nebudú predstavovať problém, keď sa potrebujete sústrediť.

Čo sa týka režimu Ambient Sound, ten vám audio stlmí takmer úplne a počujete ho veľmi vzdialene. Osobne som túto funkciu využíval najmenej a prišla mi zbytočná. Pri počúvaní podcastov aj zbytočná je, no ak pustíte hudbu, počujete najmä vzdialene jemné zvuky a skôr počujete simuláciu ticha. Samotný ANC však funguje perfektne.

Kvalita zvuku je tiež na výbornej úrovni a nezaznamenal som žiadne nedostatky pri rôznych štýloch hudby či podcastoch. Navyše tu nájdeme kodek Hi-Res audio, ktorý vylepšuje celkový výstup.

Pozrite siLogitech MK295 Silent Wireless Combo sa postará o ticho v kanceláriách

PlayStation nepodporuje

Slúchadlá ma potešili takmer po všetkých stránkach až na podporu hernej konzoly PlayStation 4. Keď som ich rozbalil, tešil som sa, že si budem môcť zahrať bez toho, aby som niekoho rušil. Konzola slúchadlá zaregistrovala, no spárovať ich už nevedela. Potom som si prečítal na internete, že konzola PlayStation 4 tieto slúchadlá nepodporuje, čo je určite škoda.

Poteší, že môžete využiť pribalený 3,5 mm kábel a pripojiť ich k PlayStation 4 ovládaču a užiť si ich aspoň takýmto spôsobom. Bezdrôtovo ich však nepripojíte.

Pozrite siAko preklenúť nedostatky v technologickej zaostalosti kancelárskeho prostredia

Ideálne na Home office

Slúchadlá som ocenil najmä teraz, keď pracujem z domu, kde žijeme viacerí. Doteraz som mával problém, že niekto neustále rozprával, prípadne bol pustený televízor. S týmito slúchadlami ku mne museli prísť alebo ma nejako vizuálne upozorniť, keď odo mňa niečo chceli. Vďaka týmto slúchadlám som okolité zvuky úplne vytesnil.

V prípade, že sa potrebujete sústrediť na prácu alebo školu, tieto slúchadlá sú ideálnou voľbou. Philips v časoch home officu a vzdelávania z domu nemohol prísť s lepším produktom.

Za cenu 179,99 € dostanete perfektné audio zariadenie, s ktorým sa mi bude po 10 dňoch testovania len veľmi ťažko lúčiť. Keby som si mal zoznam na Vianoce písať už teraz, tieto slúchadlá by tam pravdepodobne miesto našli. Aj preto si od nás odnášajú ocenenie tip redakcie.

Philips TAPH805 si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ho nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.

Pozrite si aj pravidelne aktualizované ceny v slovenských e-shopoch:

Komentáre k článku