Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

RECENZIA Sound Blaster Tactic3D Omega a Tactic360 Sigma

RECENZIA Sound Blaster Tactic3D Omega a Tactic360 Sigma
Erik Birčák
RECENZIA Sound Blaster Tactic3D Omega a Tactic360 Sigma

Pri hrách sa často zameriavame na vizuálnu stránku celého diela alebo na jeho príbeh a atmosféru. Kvalitný zvukový doprovod sa tak mnohokrát dostáva celkom nezaslúžene na druhú koľaj. Pritom si kvalitný herný zážitok môžeme dopriať aj bez zbytočného rušenia svojho okolia. Zostáva už len na vás, či si vyberiete klasickú káblovú verziu, alebo siahnete po pohodlnejšej bezdrôtovej.

 Sound Blaster Tactic360 Sigma

Sound Blaster Tactic360 Sigma

Vankúše novinky na jednotlivých reproduktoroch sadnú na rôzne veľkosti uší a aj po niekoľkých hodinách nosenia sú stále pohodlné. K celkovému pohodliu určite dopomáha aj výstelka hlavového mosta, ktorá kompenzuje hmotnosť slúchadiel. Dodávaný mikrofón dokáže odrušovať okolité zvuky a jeho odnímateľná konštrukcia zaručuje, že vám nebude prekážať, pokiaľ ho nepotrebujete.

Sound Blaster Tactic360 Sigma

Potešila ma aj kabeláž, ktorá je tvrdšia, no stále dostatočne ohybná. Dodávaný 1,2 metrový kábel sa môže zdať krátky, no výrobca k slúchadlám pribalil aj praktický stereo zosilňovač s 3,5 metrovým káblom. Výhodou zosilňovača je aj nezávislé ovládanie zvuku slúchadiel a mikrofónu. Tactic 360 Sigma prepojíte aj s konzolou MS Xbox 360. Kvalita zvuku je na slušnej úrovni, silné sú hlavne basy a čiastočne aj výšky. Zvuk si teda najviac užijete pri hraní, na počúvanie hudby tieto slúchadlá nie sú.

Sound Blaster Tactic360 Sigma

Cena: 79,99 €

Hodnotenie: 3,5/5

+ cena, zosilňovač v balení

– zvukový výstup vhodný na hranie hier a pozeranie filmov

 Sound Blaster Tactic3D Omega Wireless

Sound Blaster Tactic3D Omega Wireless

Nie každému sa chce bojovať s káblami, a tak radšej siahne po bezdrôtovom variante. Tactic3D Omega Wireless vychádzajú z modelu Sigma a v ich konštrukcii či zvukovom prejave som neobjavil výraznejšie rozdiely. Zmenou je však bezdrôtové prevedenie prostredníctvom Wi-Fi.

Sound Blaster Tactic3D Omega Wireless

Integrovaný akumulátor má výdrž okolo 6-tich hodín. Informáciu o vybíjajúcej sa batérii dostáva majiteľ na známosť prerušovaným tónom. Omega má navyše na ľavom reproduktore aj tlačidlá ovládania hlasitosti a dojem luxusu navodzuje aj modré podsvietenie oboch náušníkov. Komunikáciu s počítačom alebo hernou konzolou zabezpečuje malá stanica, ktorá slúži aj na dobíjanie headsetu, pričom ten sa dobíja aj klasickým microUSB konektorom. K celej sade dostanete aj praktický stojan. Len tá cena… 

 Sound Blaster Tactic3D Omega Wireless

CENA: 199,99 €

HODNOTENIE: 4/5

+ bezdrôtová konektivita, spracovanie

– vyššia cena

 Sound Blaster Tactic tabulka

 

Sound Blaster Recon3D

Sound Blaster Recon3D

USB zvuková karta Recon3D má k dispozícii dvojicu 3,5 mm jackov, no disponuje aj miestom pre špeciálny bezdrôtový modul s názvom Tactic link, vďaka ktorému môžete jednoducho napojiť aj slúchadlá Tactic3D Omega. Kvalita zvuku je bez pochýb na inej úrovni, ako u integrovaných riešení a je vidieť, že v Creative si dali záležať na tom, aby ich produkty medzi sebou dobre „ladili“. Recon3D je vybavený množstvom technológií na čele so štvorjadrovým Sound Core3D zvukovým procesorom.

 

Sound Blaster Recon3D

Za zmienku stoja aj klasické technológie ako THX TruStudio Pro a Crystal voice. Zaujímavým vylepšením je aj tzv. Scout mode, kde zabudovaný ekvalizér zvýrazní frekvencie, v ktorých sa vo väčšine hier ozývajú napr. kroky nepriateľov. Celkovo je zvuk s Recon 3D plnší a pri hraní najmä akčných titulov vás doslova pohltí. Kvalitným spracovaním sa môže pýšiť aj dodávaný ovládací softvér, ktorý vám dovoľuje nastaviť množstvo detailov a disponuje aj plne prispôsobiteľným ekvalizérom.

Sound Blaster Recon3D

 

CENA: 99,99 €

HODNOTENIE: 4,5/5

+ výborný zvukový výstup, množstvo nastavení

– vyššia cena

 

Ak uvažujete o novom hardvéri, ktorý zintenzívni herné zážitky, tak rad slúchadiel a zvukových kariet od spoločnosti Creative určite stojí za zváženie. Oba modely slúchadiel sú na dobrej úrovni a svoju úlohu pri hraní hier plnia výborne. Sigma navyše zaujme aj svojou cenou. Pokiaľ si potrpíte na maximálny komfort, siahnite po modeli Omega. Mňa osobne však najviac zaujala externá karta Recon 3D, ktorá sa hodí okrem PC aj k notebookom a svojou kvalitou sa radí medzi vyššiu triedu.

Text bol uverejnený v časopise TECHBOX 5-6/2012 

Foto: TECHBOX, Creative