Reklama

RealityScan: Vytvorte si realistický 3D model za pár minút

Zdroj | IKEA
Tomáš Šmidák
Zdroj | IKEA
Zdroj | IKEA

Spoločnosť Epic Games predstavila novú aplikáciu s názvom RealityScan. S jej pomocou viete vytvárať 3D modely reálnych objektov. Stačí Vám k tomu len fotoaparát na vašom smartfóne a trošku trpezlivosti.

Vytvárať komplexné 3D objekty môže zabrať aj niekoľko hodín zložitej práce. Okrem znalosti práce s programom, treba mať aj dobré priestorové vnímanie a hlavne výkonný počítač. Našťastie existujú firmy ako Epic Games, ktoré sa snažia všetkým kreatívcom proces ich práce čo najviac uľahčiť.

Pozrite si

Matrix Awakens ukazuje budúcnosť herných svetov a možností grafiky

V spolupráci s Capturing Reality a Quixel, tak vznikol veľmi zaujímavý projekt, RealityScan. Vďaka tejto mobilnej aplikácií, budete môcť preniesť akýkoľvek reálny objekt do 3D priestoru v priebehu niekoľkých minút.

https://youtu.be/i2BdDqtttuA

Podľa pokynov aplikácie, vytvoríte niekoľko záberov, fotoaparátom vášho telefónu. Minimálny počet je 20. Objekt treba zachytiť z niekoľkých uhlov, za dobrých svetelných podmienok. Vytvorené fotografie potom pošlete do programu SketchFab, ktorý z nich v priebehu niekoľkých minút vytvorí veľmi detailný 3D model s vysokým rozlíšením. Ako napríklad toto kreslo.

Pozrite si

NVIDIA obchádza Apple a Fortnite sa vracia späť na iOS!

Ide tak v podstate o opak rozšírenej reality. V prípade AR sa totiž snažíme zobrať virtuálne objekty v reálnom priestore. Zatiaľ čo tu, prenášame veci zo skutočného sveta do sveta virtuálneho. Aktuálne je aplikácia dostupná v beta verzií pre 10 000 testerov. Všetky „vstupenky“ do nej sú už bohužiaľ obsadené.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.