Reklama

Re-Play XD: Zaznamenajte váš adrenalín!

Drahomír Piok

Videokamera Re-Play si nájde miesto najme u aktívnych ľudí, ktorí ocenia jej neprekonateľné vlastnosti. Táto odolná miniatúrna videokamera sa vyznačuje hlavne minimálnou hmotnosťou, hliníkovým telom a dostačujúcim CMOS čipom. Ľahko ju pripevníte kamkoľvek, a tak zachytíte aj tie najakčnejšie zábery.

Re-Play XD

Na rozdiel od iných kamier, o ktorých sme písali, napríklad CamBall, má táto novinka tvary a podlhovastý dizajn, ktorý sa môže pripevniť prakticky kamkoľvek. Či už to bude prilba, rám bicykla alebo surf – so širokou škálou rôznych puzdier a nadstavcov to nebude žiaden problém. V extrémnych prípadoch si myslím, že by dobre poslúžila aj kobercová páska. Ovládanie je zabezpečené jednoduchým prepínačom On alebo Off, ktoré sprevádza aj vibračná schopnosť pre potvrdenie nahrávania. Ako indikátor zachytávania zázamu slúži aj malá informačná LED dióda.

Re-Play XD

Prach, voda alebo pády?

Re-Play XD je najmenšia a najľahšia kamerka vo svojej triede. Váži totiž iba 30 gramov a jej rozmery sú na šírku 21,4 mm a dĺžku 69 mm. Ako pamäť pre nahrávanie slúžia microSD karty, ktoré je možné rozšíriť až do veľkosti 32 GB. 1 GB pamäte stačí pre 30 minút nahrávania a v balení nájdete 4 GB kartu pre 2 hodiny nepretržitého záznamu. Šťavu dodáva vstavaná Li-ion 3,7 V batéria s kapacitou 550 mAh, ktorá vydrží 110 minút nahrávania. Dobíja sa pomocou microUSB konektora, ktorý slúži aj ako mostík pre prenos dát do PC. Najdôležitejšia vlastnosť kamery je vlastne kvalita záznamu. Jej 1,3 Mpx CMOS čip nahráva VGA (640 x 480 pixelov) video pri 30 snímkoch za sekundu. Záznam je nahrávaný samozrejme aj so zvukovou stopou, kde mikrofón eliminuje dokonca šum vetra a rôzne iné skreslenia. Kamera výborne odoláva rôznym poveternostným podmienkam, a tak jej nerobia problémy pády, prach, ale ani voda. Pokiaľ túžite po unikátnych záberoch pri vašom hobby a digitálne fotoaparáty alebo kamery boli nepoužiteľné, naskytá sa skvelé riešenie. Túto výbornú malú športovú kameru s bohatým príslušenstvom získate za približne 189 USD, čiže okolo 140 €.

Re-Play XD

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.