Reklama

Razer Switchblade: revolúcia na poli mobilných hier?

Dominik Fúsek

Ak sa hovorí o malom prenosnom počítači s OS Windows, väčšina z nás si predstaví netbook s úspornými súčiastkami, ktoré sa na graficky náročné počítačové hry veľmi nehodia. Čo by ste ale povedali na malé zariadenie so 7-palcovým multitouch displejom a výkonom dostatočným aj pre najnovšie hry? Nemožné? Ani zďaleka!

Razer Switchblade

Hráči PC hier na cestách mali doteraz dve možnosti – buď si kúpiť výkonný, avšak veľký a ťažký notebook s výdržou batérie maximálne 3 hodiny v záťaži (napríklad Acer Aspire 8950G: ulitimátna výbava v 18-ich palcoch), alebo opačný extrém, teda ľahučký netbook s výdržou cez 5 hodín, na ktorom si však nové hry vôbec nezahráte. Mnohých hráčov preto poteší správa o pripravovanom Switchblade od spoločnosti Razer, ktorý je malý, no extrémne výkonný.

Razer Switchblade

O veľkosti zariadenia vypovedá 7“ multitouch displej (1 024 x 600 b.), ktorý je oknom do operačného systému Windows 7. Zariadenie je poháňané zatiaľ nepredstaveným typom procesora z rodiny Intel Atom. Mnohým hráčom stále pri tomto slovnom spojení naskočí na tvár škodoradostný úsmev, avšak nová N550-ka (Toshiba NB500 a NB520: dva netbooky pre každého) či staršia D525-ka (Asus predstavuje luxusný netbook Lamborghini VX6) sú na tom s výkonom viac než prijateľne, a navyše nestiahnu kapacitu batérie za tri hodiny. Výkon Switchblade-u však stojí na výkonnej grafickej karte, zatiaľ neznámeho typu. Jedinečnosťou novinky je však klávesnica. Tá počas hrania zmení funkcie svojich tlačidiel z klasických QWERTY na herné, čo pohodlie i zážitky z hier ešte umocní. Na novinke si zahráte aj graficky náročné hry ako Left4Dead alebo World of Warcraft 3, výrobca tvrdí, že pri hrateľnej rýchlosti 30 obrázkov za sekundu. Z ďalších parametrov sú známe prítomnosť WiFi, 128 GB SSD, 3G, HDMI a USB konektorov. Keďže sa stále jedná len o koncept, i keď plne funkčný, cena ani dostupnosť neboli zverejnené.

Razer Switchblade

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.