Reklama

Razer predstavuje šialené koncepty v podobe smart rúška a futuristického kresla

Zdroj | Razer
Michal Spiegel
Zdroj | Razer
Zdroj | Razer

Americký výrobca herných periférii je na trhu známy svojimi vydarenými dizajnami a nápadmi. Najnovšie ukázal svoje koncepty smart rúška a tiež herného kresla s displejom.

Počas výstavy CES 2021 ukázali ďalší z radu svojich konceptov, ktorých sa možno nikdy nedočkáme. Prvým je projekt Hazel, smart rúško určené na hranie turnajov počas pandémie.

https://www.youtube.com/watch?v=FvWiCclESL8

Pozrite si

Razer boduje slúchadlami Hammerhead Pro s THX zvukom

Ako už býva pri výrobcovi Razer zvykom, ani tu nechýba RGB podsvietenie a priehľadná časť, aby ostatní mohli vidieť ústa. Pridanou hodnotou je zabudovaný mikrofón na zosilnenie hlasu a vzduchová ventilácia, ktorá je zabezpečená filtrom N95, ktorý by mal zachytiť až 95 % častíc vo vzduchu.

Rúško tiež disponuje vymeniteľnými ventilátormi, ktoré sa dajú v nabíjacej kolíske dezinfikovať pomocou UV svetla. Výhodou tiež je, že vďaka vzduchovej ventilácii by malo byť zamedzené zaroseniu okuliarov, čo býva častý problém pri dnešných bežných rúškach. Keďže ide iba o koncept, cena stanovená nebola, no myslíme, že po takomto rúšku by siahlo viacero záujemcov.

Zdroj | Razer
Pozrite si

Razer Book 13 -herný expert ukazuje, ako by mal vyzerať MacBook Pro

Druhým ešte odvážnejším konceptom je projekt Brooklyn, herné kreslo s 60″ OLED obrazovkou. Tá je navyše zahnutá a obopína hráča. Doplnkom je haptická odozva zabudovaná priamo v ráme kresla a LED podsvietenie.

Zdroj | Razer

Kým rúško je realistickejší nápad, takéto herné kreslo najbližšie roky asi v obchodoch neuvidíme, keďže samotná technológia zahnutých obrazoviek je zatiaľ veľmi finančne nákladná.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.