Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Razer Phone – telefón pre hráčov s našlapaným hardvérom a 120 Hz displejom

Razer Phone – telefón pre hráčov s našlapaným hardvérom a 120 Hz displejom
Zdroj | Razer
Stanislav Vinc
Razer Phone – telefón pre hráčov s našlapaným hardvérom a 120 Hz displejom
Zdroj | Razer
Zdroj | Razer

Herná spoločnosť Razer chce ďalej rozširovať svoje portfólio produktov a tak po klávesniciach, myškách a notebookoch prichádza aj smartfón. Razer Phone ponúkne Snapdragon 835, 8 GB RAM, 120 Hz displej a obrovskú batériu.

O telefóne od tejto spoločnosti sa špekulovalo od začiatku tohto roku, kedy Razer kúpil spoločnosť Nextbit, ktorá už mala na trhu svoj vlastný smartfón. Rukopis tejto spoločnosti sa preniesol aj na Razer Phone a to hlavne po dizajnovej stránke.

Pozrite si

Razer Seiren X a Razer Kiyo – povinné vybavenie pre VLOGerov

Razer vie, čo hráči ocenia a bezrámčekový displej to zjavne nie je. Namiesto toho sa na prednej strane vyníma 5,7-palcový QHD displej s obdivuhodnou obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Takúto obnovovaciu frekvenciu donedávna ponúkal iba iPad Pro. Zvyšný priestor nad a pod displejom zaberajú stereo reproduktory s certifikáciou THX.

Zdroj | Razer

Obnovovacia frekvencia sa automaticky mení. V prípade, že sa na displeji zobrazuje statický obsah, ako napríklad webstránka, obnovovacia frekvencia automaticky klesne na 90 Hz alebo 60 Hz. V momente, že displej zaregistruje dotyk, sa frekvencia automaticky zvýši na 120 Hz.

Razer Phone poháňa čipset Snapdragon 835 s 8 GB RAM. Takáto zostava samozrejme spotrebuje veľa energie a tak sa v tele nachádza batéria s kapacitou 4 000 mAh, ktorá podporuje rýchle nabíjanie Qualcomm Quick Charge 4.0. Operačným systémom je Android 7.1 s Nova Launcherom, no aktualizácia na Android Oreo má prísť už začiatkom budúceho roka.

Pozrite si

Spoločnosť RED poodhalila, ako funguje holografický displej v Hydrogen One

Na tele nechýba snímač odtlačkov prstov, ktorý je zabudovaný do bočného tlačidla. Aj keď Razer pozná priania hráčov, v odstránení slúchadlového portu šiel proti srsti svojim fanúšikom. Namiesto toho teda na spodku nájdeme iba USB-C port. Razer našťastie k telefónu pribalil adaptér na audio jack. Tento adaptér má v sebe zabudovaný 24-bitový DAC prevodník.

Na zadnej strane nájdeme duálny fotoaparát s 12-megapixelovým primárnym snímačom s clonou f/1.7 a sekundárny 13-megapixelový snímač s teleobjektívom, ktorý zvláda dvojnásobné priblíženie. Predný fotoaparát disponuje 8-megapixelovým senzorom.

Pozrite si

iPhone X sa dostáva na verejnosť, aké sú prvé dojmy?

Prvý počin Razeru na trhu smartfónov bude stáť 699 dolárov. To je cena za neblokovanú verziu na americkom trhu. Dostupnosť na našom trhu zatiaľ nemáme potvrdenú.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.