Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Razer má 130W GaN nabíjačku menšiu ako krabička cigariet!

Razer má 130W GaN nabíjačku menšiu ako krabička cigariet!
Zdroj | Razer
Števo Porubský
Razer má 130W GaN nabíjačku menšiu ako krabička cigariet!
Zdroj | Razer
Zdroj | Razer

Americký Razer na on-line výstave E3 predstavil aj herné notebooky či iné drobnosti, no okrem nich predstavil aj čosi, čo svet ešte nevidel. Miniatúrnu nabíjačku so štvoricou portov schopnú nabíjať výkonom 130 W! Nabíjačka pritom nie je väčšia ako krabička od cigariet.

Zdroj | Razer

Razer predstavil úplne novú GaN nabíjačku s rozmermi len 76 x 62 x 32 mm a hmotnosťou 350 gramov. Malá nabíjačka má štyri USB porty, z toho sú dva typu USB-C a dva USB-A. Maximom pre USB-C port je pritom 100 W, čo bez problémov nabije aj najvýkonnejší notebook. Maximom pre USB-A porty je zas 18 W, čo je pomerne rýchle nabíjanie mobilných zariadení podporujúcich rýchle nabíjanie.

Pozrite si

GaN nabíjačky: Prečo prekonávajú kremíkové?

„Gálium-nitrid je schopný viesť elektróny viac ako 1 000-krát účinnejšie ako kremík, pričom sa dá vyrobiť za podobné, či dokonca nižšie náklady“, písal kolega v článku o GaN nabíjačkách.

Zdroj | Razer

Celkový výkon nabíjačky má byť 130 W, no výkon si nabíjané zariadenia musia deliť. Ak teda chcete nabíjať dva notebooky a dva smartfóny, ich príjem energie bude menší, ako keby ste ich nabíjali samostatne. Cez USB-C ale môžete získať 50 W v každom porte (príp. iné rozdelenie výkonu). Rovnako tak z USB-A portov získate pohodlne 9 + 9 W, takže nabijete aj dva smartfóny.

Pokojne tak môžete z jednej jedinej nabíjačky plnohodnotne nabíjať notebook, tablet a dva smartfóny.

Zdroj | Razer

Jediným problémom je cena. Ak ste doteraz boli v tom, že Apple má predražené nabíjačky, tak vás cena Razer USB-C 130W GaN Charger vyvedie z omylu. Za tento malý zázrak si Razer účtuje 180 dolárov (bez tamojších daní). V balení sú aj adaptéry pre UK a EU elektrické zásuvky.

Zdroj | Razer

Na druhej strane, za 180 dolárov dostanete aktuálne najvýkonnejšiu nabíjačku mobilných zariadení na trhu, ktorá naraz nabije 4 zariadenia. Na dovolenku tak nemusíte nosiť obludnú nabíjačku k MacBooku, ani veľkú nabíjačku k iPadu či ďalšie nabíjačky k smartfónom. Stačí jediná.

Zdroj | Razer

 

Zdroj