Reklama

Razer Leviathan V2 Pro je špičkový herný soundbar, ktorý vás bude sledovať

Zdroj | Razer
Michal Sobek
Zdroj | Razer
Zdroj | Razer

Aj herná spoločnosť Razer sa zúčastnila veľtrhu CES v Las Vegas. Tak predstavila svoj ďalší herný soundbar s označením Leviathan V2 Pro. Zaujme integrovanou kamerou, ale ako to bude s bezpečnosťou?

Na poli soundbarov ide o pomerne kompaktné zariadenie s rozmermi 600 x 113,7 x 90,1 mm a hmotnosťou 2,27 kilogramu. Už na prvý pohľad je zrejmé, že ide o príslušenstvo pre hráčov – ostré línie, logo Razer a jeho typické zelené podsvietenie.

Na hornej časti sa nachádzajú tlačidlá na zvukový ekvalizér, prepínač 3D režimu, tlačidlo napájania a  hlasitosti, tlačidlo prepínania zdroja a tlačidlo na zmenu RGB efektu soundbaru.

Obsah pokračuje pod reklamou

Leviathan V2 Pro využíva virtuálny priestorový zvuk 7.1 THX Spatial Audio a zameriava sa na ostré, čisté výšky a hlboké, výrazné basy prostredníctvom troch rôznych zvukových režimov, medzi ktorými možno prepínať pomocou tlačidla v hornej časti soundbaru.

Režim THX Spatial Audio Virtual Headset má konvertovať stereo zvuk na 3D zvuk, vďaka čomu je vhodný napríklad na počúvanie hudby na Spotify. Leviathan V2 Pro je vybavený dvojicou 2-palcových meničov s plným rozsahom a 5,25-palcovým subwooferom nasmerovaným nadol.

Trochu kontroverzným prvkom je integrovaná infračervená kamera. Tá sa nachádza presne v strede soundbaru a podľa výrobcu má zaistiť virtuálny priestorový zvuk ďalšej úrovne. Pomocou umelej inteligencie na sledovanie hlavy môže soundbar zistiť, kde sa používateľ nachádza a vytvoriť virtuálnu zvukovú scénu. Technológia vytvárania lúčov pochádza od spoločnosti Audioscenic.

Zdroj | Razer

Aj tu sa vám zrejme naskytá otázka, či integrovaná kamera nepredstavuje bezpečnostné riziko a či nemôže poslúžiť na hekerský útok, keďže jej chýba nejaké mechanická krytka. Razer sa k tomu nevyjadruje, takže bezpečnosť by mal mať zvládnutú, ak sa už takéto riešenie rozhodol nasadiť.

Zadná strana soundbaru obsahuje výstupný port pre subwoofer, 3,5 mm konektor a USB-C 3.0. Nenachádza sa tu napríklad HDMI. Pomocou technológie Bluetooth 5.0 k nemu môžete pripojiť aj zariadenia, ako je smartfón alebo tablet. Soundbar Razer Leviathan V2 Pro stojí 400 dolárov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.