Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Rastúce ceny potravín? Vďaka týmto aplikáciám dokážete ušetriť každé euro

Rastúce ceny potravín? Vďaka týmto aplikáciám dokážete ušetriť každé euro
Zdroj | Pixabay
Michal Sobek
Rastúce ceny potravín? Vďaka týmto aplikáciám dokážete ušetriť každé euro
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Infláciu a zdražovanie v posledných mesiacoch pociťujeme hádam všetci. Pridávame vám preto prehľad aplikácií potravinových reťazcov, na základe ktorých viete nejaké to euro ušetriť.

Pozrite si

Ako sa začať hýbať? Pomôcť vám môžu aj tieto appky a technológie

Väčšina populárnych potravinových reťazcov má svoje vlastné aplikácie, ktoré dávajú im zákazníkom špeciálne zľavy, aktuálny zľavový leták aj možnosť pridať si ich vernostnej karty a mať ju tak neustále pri sebe vo vrecku, aspoň teda v jej virtuálnej podobe.

BILLA Bonus (Android, iOS)

Abecedne začíname reťazcom BILLA. V aplikácii nechýba aktuálny leták aj extra leták s dlhodobejšími zľavami. Je tu aj možnosť registrácie BILLA Bonus, kde zrejme získate ďalšie extra výhody. V neposlednom rade je k dispozícii aj vyhľadávanie prevádzok v rámci celého územia Slovenska.

Clubcard Tesco (Android, iOS)

Táto aplikácia sa tiež zameriava na držiteľov Tesco Clubcard karty. Nechýba však aktuálny leták. Akčné ponuky, ako Tesco nazýva svoje najvýhodnejšie zľavy, sú pekne rozdelené podľa kategórii tovaru.

Pozrite si

Tesco bude doručovať on-line nákupy v Bratislave a okolí v ten istý deň!

Samozrejmosťou je vyhľadávanie predajní spolu s otváracími hodinami, kontaktom aj rýchlym preklikom do navigačných aplikácií. Viete si tu pozrieť aj často kladené otázky alebo kontaktovať podporu.

Fresh (Android, iOS)

Pri prvotnom otvorení aplikácie Fresh vás aplikácia vyzve na nastavenie si preferovanej predajne a zadanie údajov z vašej Fresh karty. Ak ju nemáte, nechýba možnosť registrácie. Okrem rôznych súťaži je tu aj veľmi praktická funkcia nákupného zoznamu. Tam si zvolíte konkrétny produkt a je možné si nastaviť aj jeho množstvo. Chýbajú však aktuálne ceny produktov.

V záložke Inšpirácie nájdete rôzne recepty na chutné jedlá. V aplikácii Fresh som však nenašiel možnosť si prezrieť aktuálny leták reťazca.

Lidl Plus (Android, iOS)

Opäť je tu nastavenie preferovanej predajne, ale tu sa vám zobrazia aj otváracie hodiny aj služby, ktoré predajňa ponúka, ako napríklad parkovanie pre osoby so zdravotným postihnutím alebo pekáreň.

Opäť sa tu stretávame s receptami úspešného projektu Kuchyňa Lidla. Vidíte vždy aktuálne špeciálne akcie, ale aj výhody, ktoré získate u partnerov tohto reťazca. Nižšie nájdete kompletné letáky a pod nimi ešte aj výber cenových hitov z aktuálneho letáku.

V sekcii kupóny sú vždy tie najväčšie zľavy, ale kupón si treba kliknutím aktivovať. Pozor, všetky kupóny fungujú až po registrácii alebo prihlásení sa do aplikácie. Je to však otázka pár klikov. Je tu aj virtuálna Lidl karta.

Kaufland (Android, iOS)

Hneď prvým krokom je opäť zadanie si obľúbenej predajne a výzva na registráciu na Kaufland Card. Tradičnou ponukou je aktuálny leták, ale aj recepty. Tie sú pekne nafotené a nechýba ani detailný postup s výpisom výživových hodnôt.

Rovnako ako Fresh, tak aj tu nájdeme možnosť si vytvorenia nákupného zoznamu. Nemôžete si tu však zadať konkrétne produkty, len všeobecné názvy.

Zaujímavou funkciou je K-SCAN. Pomocou mobilu si naskenujete jednotlivo všetko, čo máte v košíku a jednoducho zaplatíte pri samoobslužnej pokladni. Máte prehľad o tom, koľko budete platiť skôr, ako dorazíte ku pokladni.

Stocard (Android, iOS)

Aplikáciu Stocard asi netreba špeciálne predstavovať. Do nej si nahráte všetky vaše vernostné karty, ktoré máte stále so sebou. Na základe pridaných kariet sa vám budú z nich zobrazovať aktuálne letáky a nechýba ani odporúčacia sekcia, ktorá vám navrhne aj iné reťazce, ktorých vernostnú kartu ste si nepridali.

Ešte taký menší tip. Nahratie vernostných kariet podporuje aj aplikácia Google Pay, ktorou môžete aj v obchode platiť a tým viete ušetriť jednu aplikáciu aj nejaké to miesto navyše. Zoznam podporovaných vernostných kariet je však v aplikácii Stocard rozsiahlejší.

Kimbino (Android)

Zaujímavou aplikáciou je aj Kimbino. Tá kombinuje všetky možno letáky do jednej aplikácie a len na drobné výnimky tam nájdete takmer všetko. Aplikácia je dostupná len na platformu Android, ale má aj svoju desktopovú verziu pre internetové prehliadače, aby sa vám letáky pozerali pohodlnejšie.