Reklama

Rádio poháňané silou vody je reálne!

Dominik Fúsek

Všetky gadgety môžeme bez väčších problémov rozdeliť na dve časti: jedny sú skutočnými vynálezmi a dokážu človeku zmeniť život (Sietnicový implantát môže navrátiť zrak!), iné sú skôr hlúposťami (Dunhill Biometroc Wallet: nevykradnuteľná peňaženka pre paranoidných boháčov), nad ktorými sa v lepšom prípade pousmejeme, v horšom pochybovačne krútime hlavou. Avšak takmer vždy je za ich zrodom originálny a veľmi zaujímavý nápad. Rovnako je to aj s H2O Water Power rádiom – jeho praktické využitie nie je až také pôsobivé, avšak tvorcovia ním jasne ukazujú na dôležitý fakt.

H2O Water Power Radio

Predstavte si, že sa sprchujete. Cez hadicu prúdi teplá voda a kvapky padajú na vaše telo. A viete, koľko energie táto voda obsahuje a ako ňou trestuhodne plytváme, keď ju len tak nechávame dopadať na zem a ochladiť sa? Približne takto zrejme zmýšľali aj tvorcovia rádia poháňaného vodou. Zariadenie je potrebné namontovať na hadicu (údajne je kompatibilné s 99 percentami spŕch), potom už nemusíte robiť nič, len si užívať hudbu či spev počas sprchovania. Vodný prúd prechádzajúci rádiom totiž roztáča miniatúrnu turbínu, ktorá pohybovú energiu spolu s generátorom premieňa na elektrickú a ňou nabíja vstavané batérie.

H2O Water Power Radio

Rádio prijíma FM signál a počas prehrávania môžete pohodlne upravovať hlasitosť či posúvať stanice. Výrobca týmto gadgetom jasne hovorí svetu, koľko možností vyspelá civilizácia napriek svojmu pokroku stále nevyužíva a že sa ešte stále máme čo učiť. Rádio sa v zahraničí predáva za približne 40 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.