Reklama

Quitbit je zapaľovač, ktorý vám vraj pomôže prestať s fajčením

Marek Šimunek

Na skončenie s fajčením existuje milión spôsobov, zariadení, terapií, alebo rovnaký počet aplikácií pre smartfóny. Čoskoro sa k nim pridá aj zapaľovač, ktorý sa objavil kde inde, ako na internetovej platforme Kickstarter. Quitbit na prvý pohľad pôsobí ako obyčajný zapaľovač, s tým rozdielom, že na ňom nájdete displej. Ten má pomerne jednoduchú úlohu. Sleduje totiž koľko cigariet denne vyfajčíte a ako dávno ste si zapálili.

Quitbit

Samotné dáta síce môžu niekomu stačiť na to, aby zhodnotil svoje fajčiarske návyky, ale Quitbit ponúkne toho ešte viac. Vďaka prepojeniu so samostatnou aplikáciou môžete údaje o fajčení sledovať dlhodobo, stanovovať si ciele, deliť sa s online komunitou o svoje úspechy pri snahe prestať fajčiť, prípadne zistiť koľko ušetríte, ak nebudete fajčiť vôbec.

Ak by vám ani to nestačilo, môžete zapaľovač naprogramovať tak, aby v určitých časových obdobiach dňa nefungoval. Možno práve toto pomôže v tom, aby ste už konečne prestali fajčiť. Kampaň na Quitbit iba nedávno odštartovala, takže ju môžete podporiť na stránkach Kickstarter.

Quitbit

Foto: Kickstarter

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.