Reklama

Púzdro pre tablety s „malou solárnou elektrárňou“

Drahomír Piok

Solárna energia sa všeobecne považuje za najčistejšiu. V posledných rokoch zaznamenala obrovský rozmach, ale aj technologický pokrok. Fotovoltaické články dokážu efektívne vyrábať viac energie a dajú sa rôzne tvarovať alebo ohýbať. Celosvetovým moderným trendom je byť „zelený“.  Práve pre takýchto nadšencov vyrobila spoločnosť Voltaic púzdro na tablet so solárnymi panelmi. Je tento obal iba pre imidž alebo má aj na reálne využitie? Posúďte sami.

Voltaic Spark Tablet Case

V súčasnosti sa firmy predbiehajú, ktorá je ekologickejšia, a tak popri tom vznikajú zaujímavé koncepty či reálne produkty. O niektorých sme sa zmienili aj na našom portáli. Medzi najzaujímavejšie určite patrili solárne bikinynetbook od Samsungu. Netreba zabudnúť ani na solárny stôl od Panasonicu, ktorý dokonca bezdrôtovo nabíja alebo popruh Solar Gallus. Spoločnosť Voltaic nepatrí medzi nováčikov v oblasti využívania slnečnej energie, za sebou má už hromadu podobných produktov. Púzdro Spark Tablet Case obsahuje štyri nezávislé fotovoltaické dosky. Môžu byť pripojené na dokúpiteľnú batériu alebo priamo na prístroj, ktorý chceme dobiť. Články dokážu generovať 8 W energie a nabiť tak iPad približne za 10 hodín. Maximálny výstupný výkon dosahuje hodnoty 6 V a 1 333 mA alebo 12 V a 667 mA. K tomu však potrebujete krásny slnečný deň. Inštalovaná môže byť aj externá batéria, najmä kvôli počasiu, ak by nechcelo spolupracovať.

Voltaic Spark Tablet Case

Jej plné nabitie s použitím slnečnej energie trvá 10 hodín a naraz dokáže nabíjať dvojicu zariadení. Celé púzdro Spark Tablet je vyrobené z recyklovaných PET fliaš. Zároveň je nepremokavé a poskytuje UV ochranu. Jeho rozmery sú 34 x 27 x 4 cm. Pohodlne doň tak umiestnite všetky tablety alebo aj menší netbook. Celková hmotnosť s batériou a solárnymi článkami je 1 130 gramov. V balení sú dodávané dve štandardné USB plus päť rôznych koncoviek pre dobíjanie, napríklad cez mini USB alebo micro USB. Ďalšie sa dajú ľahko dokúpiť. Cenovka bez doplnkovej batérie je v prepočte približne 200 €. Rozširujúca batéria stojí ďalších 70 €.

 

Voltaic Spark Tablet Case

Foto: Voltaic

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.