Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

PS VR2 ponúkne pohľad cez headset, aj možnosť hrania neVR hier vo VR

PS VR2 ponúkne pohľad cez headset, aj možnosť hrania neVR hier vo VR
Zdroj | Sony
Stanislav Vinc
PS VR2 ponúkne pohľad cez headset, aj možnosť hrania neVR hier vo VR
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Sony pokračuje vo vývoji druhej generácie svojho headsetu pre virtuálnu realitu a tak sa s hráčmi delí o ďalšie detaily, ako bude nový headset PS VR2 fungovať a ako funkcie vlastne ponúkne. Zdá sa, že sa rozhodne máme na čo tešiť.

Sony je pri vývoji headsetu PS VR2 nezvyčajne transparentné a nový hardvér hráčom predstavilo už v ranných fázach jeho vývoja. Už nejaký ten piatok teda vieme, že nová generácia bude podporovať 4K UHD/HDR obraz pri 120 snímkach za sekundu, ktoré vykreslí dvojica OLED displejov s rozlíšením 2 000 x 2 040 px. Tešiť sa máme aj na vyšší komfort či sledovanie očí.

Zdroj | Sony

Tentokrát Sony odhalilo, že snímače na vonkajšej strane headsetu využije nielen na sledovanie pohybu ovládačov, ale aj na tzv. funkciu See-Trough View, teda pohľad cez okuliare. Hráči tak budú môcť cez špeciálny režim vidieť svoje okolie a zorientovať sa tak, kde sú a čo sa okolo nich deje. Nahrávanie tohto obrazu však povolené nebude.

Zdroj | Sony

Do režimu See-Trough View sa bude dať prepnúť pomocou špeciálneho tlačidla priamo na headsete, alebo prostredníctvom karty v ovládaciom centre. To zároveň podľa Sony poslúži na rýchly prístup k najdôležitejším nastaveniam.

Zdroj | Sony

Externé kamery na headsete Sony využije aj pre možnosť úpravy hracej plochy. Pred hrou si tak bude možné naskenovať priestor okolo seba a vyhradiť si tak hranice miesta, v ktorom sa chce hráč pohybovať. Pokiaľ sa k týmto hraniciam priblíži, headset ho na to upozorní, čím sa bude možné veľmi jednoducho vyhnúť nepríjemným zraneniam či poškodeniu majetku v miestnosti.

Streameri a YouTuberi sa potešia novej možnosti nahrávania samých seba počas hrania. Ku konzole PlayStation 5 tak bude stačiť pripojiť HD kameru, vďaka ktorej budú môcť hráči divákom sprostredkovať ich pohyby.

Zaujímavý však bude aj nový Cinematic Mode, ktorý umožní hranie vo VR aj takých hier, ktoré virtuálnu realitu nepodporujú. Headset v tomto prípade hru vykreslí ako Full HD/HDR video pri 24/60/120 Hz, čo sa môže hodiť napr. v prípade, že si chcete zahrať bez toho, aby ste obsadili spoločný televízor v obývačke.

Zdroj