Reklama

Prvý Windows s Mangom je vodotesný

Marek Šimunek

Prípravy na oficiálne uvedenie očakávanej aktualizácie mobilných okien s kódovým označením Mango vrcholia a mnohí užívatelia sa nevedia dočkať kedy na svoje smartfóny budú môcť nainštalovať novú verziu operačného systému. Jeseň sa pomaly ale isto blíži a s ňou aj príchod Manga, spolu s ktorým budú predstavené aj nové smartfóny. Prvou lastovičkou je nový smartfón pre japonský trh, ktorý je výsledkom spolupráce spoločností Fujitsu a Toshiba a nesie označenie IS12T.

Fujitsu Toshiba IS12T

Spolupráca spoločností Fujitsu a Toshiba priniesla prvé ovocie a táto dvojica si tak na svoje konto môže pripísať celosvetové prvenstvo v podobe prvého smartfónu, ktorého srdcom bude operačný systém Windows Phone vo verzii Mango. Tento zázrak určený pre japonský trh počúva na meno Fujitsu Toshiba IS12T a okrem nového operačného systému, ktorý prinesie viac ako 500 noviniek, vrátane tak dlho očakávaného multitaskingu, prepracovaného internetového prehliadača a nových lokalizácií systému, sa bude môcť pýšiť konštrukciou odolnou vode a prachu.

Fujitsu Toshiba IS12T

Hlavným prvkom pre ovládanie systému Windows Phone je ako už vieme displej. Ten v bude v prípade IS12T dotykový a jeho uhlopriečka bude 3,7“ s rozlíšením 480 x 800 bodov. O dostatok výkonu sa bude starať procesor Qualcomm Snapdragon MSM8655 s taktom 1 GHz, ktorý dopĺňa 32 GB integrovanej pamäte. Pre multimediálne vyžitie bude teda priestoru viac ako dosť. Veľkú pamäť užívatelia istotne ocenia najmä pri vytváraní detailných fotografií pomocou integrovaného fotoaparátu, ktorý ponúka rozlíšenie až 13,2 Mpx, ktorému nebude chýbať ani integrovaný LED blesk. Konektivita zahŕňa všetky moderné technológie ako Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 2.1 a samozrejme aj GPS čip. Smartfón bude schopný pracovať vo väčšine svetových sietí vďaka podpore CDMA a GSM. Fujitsu Toshiba IS12T by sa mal predávať v troch základných farbách a začiatok jeho predaja je naplánovaný na september tohto roku. Bohužiaľ smartfón je určený primárne pre japonský trh, pričom nie je známe či sa objaví aj na iných svetových trhoch.

Foto: au.kddi.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.