Reklama

Prvý „véčkový“ Android smartfón je ako inak z Japonska

Števo Porubský

Japonci musia mať akosi všetko prví. Najnovším počinom je zas prvý „véčkový“ telefón s operačným systémom Android od Google. A to nie je hocijaké véčko, hoci v krajine vychádzajúceho slnka je jeho výbava už samozrejmosťou u väčšiny mobilov. My si ešte musíme počkať.

 Sharp AQUOS PHONE THE HYBRID 007SH

Základom novinky je overená véčková konštrukcia, ktorá je v Japonsku viac ako populárna, pričom užívateľom nevadia ani obrie rozmery – 113 x 51,8 x 19,3 mm a hmotnosť cez 140 gramov. Ďalším pevným základom modelu AQUOS PHONE THE HYBRID 007SH je výkonný hardvér v podobe 1 GHz procesora a RAM s pamäťou minimálne 512 MB. Viac ako zaujímavý je širokouhlý dotykový autostereoskopický 3D displej s otočným kĺbom (Ako fungujú 3D displeje v mobiloch?), na ktorý nepotrebujete 3D okuliare. Ten má uhlopriečku 3,4 palca a rozlíšenie 854 x 480 bodov. Druhý, len informačný, 0,7-palcový OLED displej je na prednej strane nového véčka.

 Sharp AQUOS PHONE THE HYBRID 007SH

Ďalšou vychytávkou, o ktorej sa pomaly rozpráva aj u nás je až extrémny 16,1 Mpx fotoaparát s možnosťou nahrávania HD (720p) videa, samozrejme aj v 3D režime. Samozrejmosťou je i GPS modul, Wi-Fi, vrátane DLNA štandardu, Bluetooth 3.0 či digitálny TV tuner. Nezvyčajné na staršie mobily z Japonska je podpora všetkých GSM a WCDMA sietí, takže sa s ním majiteľ nikde nestratí. Nezvyčajná nie však zvýšená odolnosť voči vode či zabudovaný RFID čip pre bezkontaktné platby Felica. microHDMI a microUSB konektory tiež neprekvapia, trošku zastaralo znie IrDA port, ktorý je vraj ešte stále na ostrove populárny. Novinka na japonskom trhu je vybavená najnovším operačným systémom Google Android 2.3. O tom, či sa AQUOS PHONE THE HYBRID 007SH dostane aj na pulty európskych predajní je veľmi otázne. Určite by ale našinec privítal podobne vybavený mobil s takouto konštrukciou.

Sharp AQUOS PHONE THE HYBRID 007SH

foto: Softbank

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.