Prvý dokonalý robotický vysávač a mopovač v jednom! Roborock S7 MaxV Ultra

ZDROJ | Roborock

Ak ste čítali alebo sledovali náš nedávny megasúboj robotických vysávačov s mopom do 400 €, prehliadnuť časť o mopoch ste určite nemohli. Absolútna zbytočnosť. Dôvodov bolo viacero, no jedným z nich aj nutnosť starať sa o mop, plniť nádobku apod. Starosť navyše. Roborock ale prichádza s riešením, ktoré doteraz nikto nepredstavil – prvý naozajstný robotický vysávač a mopovač v jednom zariadení.

Hľadáte robotický vysávač? Skúste Heureku:

ZDROJ | Roborock

Roborock S7 MaxV Ultra je absolútny unikát. Vychádza z top série S7, no pridáva funkcie aké na svete nemajú obdobu. Základom pritom nie je robot samotný, ten je to najlepšie čo na trhu existuje, no k nemu sa ešte dostaneme. Základom je totiž nabíjacia stanica. Je obrovská, no má svoje opodstatnenie.

Sú v nej tri nádoby. Pravá (pri pohľade spredu) obsahuje textilné vrecko na odpad, ktorý vysaje zabudovaný vysávač zo zbernej nádoby vysávača. Vedľa nej v strede je nádoba na čistú vodu a hneď vedľa nádoba na špinavú vodu. Obe slúžia pre robotický mopovač. Z prvej sa dávkuje čistá voda s prípadným čistiacim prípravkom, do druhej sa ukladá znečistená voda z umývania mopovacej handry.

ZDROJ | Roborock

V základňovej stanici je totiž mechanizmus na automatické čistenie mopovacej handry. Je to akýsi mechanizmus ako v atramentovej tlačiarni, ktorý pohybom zľava doprava (alebo naopak) posúva rotujúcu mokrú kefu, ktorá odstraňuje všetky nečistoty z handry. Prebytočnú vodu následne „stiahne“ akási stierka. Za mňa osobne je to perfektný nápad.

Roborock S7 MaxV Ultra je tak prvý skutočný robototický vysávač a mopovač v jednom. Všetky doterajšie pokusy o robota s mopom sú iba „módnym“ výstrelkom, čo dokázal aj náš megasúboj piatych takýchto vysávačov. Takýchto znamená kombináciu vysávača a mopu v jednom.

V prípade Roborock S7 MaxV Ultra sa nie je nutné o nič starať, všetko je automatické, od vysávania až po mopovanie. Kvalita mopovania je síce otázna, stále ide o malú handričku a malú nádobku na čistiacu tekutinu, no Roborock S7 MaxV Ultra je vybavený podstatne lepšími funkciami, ktoré podlahu vedia vyčistiť lepšie, ako čokoľvek iné na trhu.

Roborock S7 MaxV Ultra je jedným z mála robotov na trhu, ktorý na navigáciu kombinuje nielen extrémne rýchlu laserovú navigáciu LiDAR, ale aj dve kamery (RGB + B/W 3D) v prednej časti. Roborock systém nazval ReactiveAI 2.0. Nechýba mu mapovanie miestnosti, ale ani vyhýbanie sa prekážkam či dokonca schopnosť chrániť domácnosť. Kameru je možné využiť na živý video prenos a dokonca aj na videohovor. Reproduktor vysávača poslúži ako reproduktor pre hlasový hovor.

Systém ReactiveAI 2.0 má byť o 22 % presnejší a o 70 % rýchlejší ako predošlý systém výrobcu. Novinkou je LED svetlo v prednej časti, takže vysávač sa vie presne orientovať aj počas noci či v zatemnených miestnostiach. To bežne roboty s vizuálnou navigáciou nedokážu.

ZDROJ | Roborock

Absolútnou lahôdkou je vytvorenie 3D Matrix mapy priestoru. Okrem bežnej 3D a 2D mapy tak máte v appke aj akúsi Matrix mapu so všetkými aktuálnymi prekážkami, vrátane prípadného posunutia nábytku. V takejto mape vraj stačí kliknúť na konkrétnu časť a vysávač sa jej bude venovať o čosi viac.

Samozrejmosťou je možnosť vytvárania „no-go“ zón či vytváranie rôznych programov čistenia – každý deň iba frekventované priestory, každý druhý menej fekventované apod. Vďaka tomu, že Roborock S7 MaxV Ultra je kombináciou vysávača a mopu, môžete pre rôzne miestnosti vyberať aj to, či sa majú iba vysávať, alebo aj mopovať. A keď mopovať, tak s akým účinkom. Toto si Roborock prepracoval do posledného detailu. Ovládanie hlasom je tiež samozrejmosť.

ZDROJ | Roborock

Pre mnohých je aj podstatným detailom bezpečnosť. Roborock sa pochválil, že má bezpečnostnú certifikáciu od TUV Rheinland a spĺňa normu ETSI EN 303 645.

Roborock tvrdí, že elektromotor vysávača dokáže vytvoriť sací tlak až na úrovni 5 100 Pa. Sací systém využíva iba jednu kefu, ale tá je gumená. HEPA E11 filter je umývateľný, rovnako i celá zberná nádoba s objemom 0,4 l. Kapacita nádoby na vodu je 200 ml.

ZDROJ | Roborock

Mopovací mechanizmus VibraRise je okrem automatického čistenia aj tak múdry, že v prípade prechodu na koberec sa mierne zasunie do tele vysávača a koberec tak ostáva suchý. Mechanizmus využíva aj ultrazvukové vibrácie na odstraňovanie nečistôt. Mopovací systém je určený na vyčistenie 300 m2 podláh na jedno naplnenie. V bežnej domácnosti je to tak 2-4 umytia podlahy. V praxi by tak mohlo stačiť meniť vodu v základňovej stanici raz do týždňa,

ZDROJ | Roborock

Batéria sa má v Roborock S7 MaxV Ultra nabíjať o 30 % rýchlejšie vďaka výkonnejšiemu nabíjaniu. Batéria má pritom rovnakú kapacitu 5 200 mAh. Na jedno nabitie zvládne maximálne 180 minút prevádzky, no len v najnižšom vysávacom režime.

Cena ani dostupnosť novinky nie je známa.

ZdrojRoborock

Komentáre k článku