Reklama

PRVÝ DOJEM Google Nexus 7 – Lacný, ale výborne vybavený!

Števo Porubský

Dnes nám do redakcie „zablúdil“ najnovší kúsok od ASUSu. Teda vlastne od Google. Či? Pre neznalých hneď na úvod vysvetlím, že ide o tablet, ktorý pre giganta s veľkým G vyrába spoločnosť ASUS. Google Nexus 7 je zároveň prvým tabletom od Google. S čím teda prichádza?

 Google Nexus 7

Novinka predstavená koncom júna tohto roka merala na naše malé Slovensko pomerne dlhú cestu a to nielen čo sa týka vzdialenosti. Ale nakoniec docestovala. 16 GB verzia s cenou 229 € (odporúčaná) patrí medzi to najlacnejšie medzi 7-palcovými tabletmi, no už prvý dojem po jeho vybalení je pozitívnejší, ako u väčšiny u nás dostupnej konkurencie.

Google Nexus 7

Kvalitné spracovanie, doladené detaily, Gorilla Glass, plasty príjemné na dotyk, prijateľné rozmery a hmotnosť… Paráda. Keď však telo skúmam detailnejšie, zisťujem prvé nedostatky. Nikde na tele nie je otvor na microSD či SD kartu a taktiež ani na SIM kartu. Zadný kryt sa odňať nedá. Taktiež na zadnej strane nie je šošovka fotoaparátu. Žeby Google a ASUS pochopili, že fotiť s tabletom je hlúposť? Mne teda fotoaparát nechýba ani náhodou. MicroUSB je samozrejmosťou, rovnako i 3,5 mm audio konektor a HD webkamera.

 Google Nexus 7

A výbava vo vnútri? Výborný je jemný displej. Rozlíšenie 1 280 x 800 je na 7 palcov tak akurát. Komu by sa málilo, pozrite sa na 15-palcové notebooky! Reakcie hardvéru sú výborné, 1,3 GHz Tegra 3 a 1 GB RAM robí s Android 4.1.1 svoje. Benchmark test dopadol tiež pomerne dobre – 3 669 b.. Kompletný test však očakávajte v časopise TECHBOX 11-12, za tú chvíľu, čo ho máme v redakcii viac povedať nemôžeme. Zamávajte Google Nexus 7, práve ho balím a putuje nekompromisnému redaktorovi na týždňový test. Zatiaľ si môžete pozrieť kompletnú živú fotogalériu…

Google Nexus 7

Novinke nahráva aj jej vrecková veľkosť! 🙂

Foto: TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.