Reklama

Prvý cloud prehrávač aj pre OS Android

Števo Porubský

Jeden z najväčších amerických internetových e-shopov predstavil trojicu nových hudobných „cloud“ služieb pod názvom Amazon Cloud Drive, Amazon Cloud Player for Web a Amazon Cloud Player for Android. Z názvov je jasné, na čo nové „cloud“ služby môžete využiť, zatiaľ však len v USA.

 Amazon.com

Amazon.com ponúka niekoľko desiatok služieb, o ktorých na našom malom Slovensku nemôžeme ani chyrovať, no v USA ich využívajú množstvá zákazníkov. Väčšina týchto služieb je zadarmo, čo je prípad i trojice nových hudobných cloud služieb. Prvou z nich je Cloud Drive, ktorý vám v základe a bezplatne po zaregistrovaní ponúka 5 GB voľného diskového priestoru. Na tento virtuálny disk si môžete ukladať čokoľvek chcete, vrátane fotografií, videí, dokumentov či hudby. Hudobných súborov sa týkajú ďalšie dve služby, taktiež zadarmo. Cloud Player for Web slúži na prehrávanie uložených skladieb zatiaľ cez Internet Explorer, Firefox, Safari a Chrome, pričom ponúka základné funkcie prehrávania ako triedenie, vytváranie playlistov či iné, ale i možnosť stiahnutia hudobných súborov do počítača, na ktorom práve skladby prehrávate. Nevýhodou prehrávačov sú zatiaľ podporované len MP3 a AAC formáty.

 Amazon Cloud Player

Cloud Player for Android nie je samostatná aplikácia, ale je súčasťou aplikácie Amazon MP3 Store. Stiahnuť si ju môžu zákazníci samozrejme cez Android Market. Cez túto aplikáciu je možné nielen nakupovať, ale i prehrávať skladby uložené na Cloud Drive. Výhodou je, že okrem prehrávania si môžete vami vybrané skladby z vášho Cloud Drive stiahnuť aj do telefónu či tabletu.  Hudobné cloud služby Amazon.com predstavil vraj najmä preto, že zákazníci sa často sťažujú na nemožnosť počúvania svojej obľúbenej hudby kdekoľvek sú. S internetovým pripojením v notebooku, počítači v práci či doma alebo i Android smartfóne si cez on-line prehrávač vašu vopred uloženú hudbu prehráte kdekoľvek ste a máte samozrejme pripojenie na internet. Služba Cloud Drive je dostupná aj v UK, Írsku a ďalších rozvinutejších krajinách Európy pod názvom Cloud Storage. V prípade ak si americký zákazník kúpi niektorý z ponúkaných albumov cez Amazon MP3 obchod, získa bezplatne „upgrade“ na 20 GB voľného priestoru. Inak je za takýto diskový priestor príplatok 20 USD ročne. Na našom malom Slovensku sa však takejto služby nedočkáme. Škoda, príde ale určite iná. Len si osobne neviem predstaviť, ako si bude Američan prehrávať hudbu cez Amazon Cloud Player v prípade, že príde na Slovensko a použije slovenskú IP adresu. 🙂

Amazon Cloud Drive

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.