Reklama

Prvý bezdrôtový pevný disk na batériu i pre tablety

Števo Porubský

Seagate GoFlex Satellite je názov novinky z dielne tohto renomovaného výrobcu, ktorý sa nedávno ohlásil aj s prvou 1 TB platňou pre pevné disky. Novinka s kapacitou 500 GB nie je žiadny obor na dáta, slúži hlavne na ukladanie multimediálnych súborov a ich zdieľanie cez Wi-Fi, prípadne USB 3.0.

 Seagate GoFlex Satellite

Novinka od Seagatu je pomerne malým (120 x 88 x 32 mm, 267 g) pevným externým diskom, ktorý je síce väčší ako bežné 2,5-palcové disky, no vo svojich útrobách ukrýva to, čo ani jeden z jeho konkurentov. Ide o malú Li-Ion batériu s výdržou vraj až 5 hodín a Wi-Fi modul b/g/n na prenášanie dát bezdrôtovo. Samozrejmosťou je podpora WPA ochrany prenosu. Pre priaznivcov maximálnej rýchlosti je k dispozícii aj USB 3.0 rozhranie, pričom cez USB rozhranie sa batérie aj nabíja. V balení vraj nájdete aj adaptér do auta, takže streamovanie hudby, videa či fotografií si vychutnáte i na cestách.

 Seagate GoFlex Satellite

Bezdrôtový prenos multimediálnych a iných dát zabezpečuje nielen Wi-Fi, ale i samostatný program GoFlex Media pre tablety či počítače/notebooky. Prenášať môžete prakticky akékoľvek súbory, ktoré podporu vaše zariadenie. Jedinú výnimku tvorí iOS (GoFlex Media App), s ktorým môžete podľa výrobcu streamovať len H.264, MPEG-4, AAC, MP3, Audible, Apple Lossless, AIFF, WAV, MS Office dokumenty, iWork a Adobe Acrobat súbory. Druhou, zatiaľ len dočasnou výnimkou sú Android zariadenie, pre ktoré je obdobná aplikácia ešte len vo vývoji. V čase predaja by však už mala byť k dispozícii na Android Markete. Samozrejme zadarmo. Cena disku síce nie je najnižšia, no ak chcete maximálne pohodlie a bezdrôtový prenos, 199 USD, resp. cca 145 € nie je vysoká. Na svetových trhoch sa má objaviť v priebehu júla.

 Seagate GoFlex Satellite

Foto: Seagate

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.