Reklama

Prvý 17-palcový obor od Lenova s 2 GB grafikou

Števo Porubský

Lenovo IdeaPad G770 je prvým notebookom spoločnosti, ktorý má niekoľko primátov. Prvým je veľkosť displeja, ktorý pri HD+ rozlíšení ponúkne uhlopriečku 17,3 palca. Ďalším primátom je brutálny výkon s Intel Core i7 procesormi a 2 GB pamäťou grafickej karty.

 Lenovo IdeaPad G770

Novinka s označením IdeaPad G770 je najvyšší rad série G, ktorý v elegantnom kovovom dizajne ukrýva pomerne brutálny výkon. Najvyšší variant tohto modelu si môžete dopriať s procesorom Intel Core i7-2620M s taktom 2,7 GHz a Turbo Boost funkciou, ktorá vie zvýšiť výkon až na 3,4 GHz. Lenovo zároveň pridalo technológie Enhanced Experience 2.0 a RapidBoot technology pre rýchlejšie načítavanie OS Windows 7. Maximum operačnej pamäte je 8 GB, pevný disk si zas môžete dopriať i s 7 200 rpm a objemom 500 GB. Ak však vyžadujete poriadny priestor, 1 TB disk s 5 400 rpm je to pravé pre vás. Veľmi lákavou pre herných nadšencov či inak náročných užívateľov je grafická karta AMD Radeon HD 6650M s 2 GB pamäte! Nechýba však integrovaná grafika od Intelu pre šetrenie batérie. Výkon grafiky využijete aj v prípade sledovania Full HD filmov z Blu-ray diskov.

 Lenovo IdeaPad G770

Už spomínanou prvotinou medzi IdeaPadmi je veľký 17,3-palcový displej s rozlíšením 1 600 x 900 bodov. Škoda však, že Full HD rozlíšenie zatiaľ nie je v ponuke. Medzi ďalšie vychytávky novinky patrí i funkcia Direct Share od Lenova na synchronizáciu súborov s inými notebookmi, technológia VeriFace vás zas jednoducho prihlási k účtu na počítači bez nutnosti písania hesla pomocou web kamery. Vďaka technológii Energy Management aj napriek vysokému výkonu vie notebook vydržať pri plnom nasadení na jedno nabitie do 4,5 hodiny. Pre častých pisateľov bude zas výhodou AccuType klávesnica s dedikovanými tlačidlami. Samozrejmosťou je Wi-Fi a Bluetooth modul, nechýba však ani jeden USB 3.0 port pre rýchly prenos dát. Na pripojenie externého monitora poslúžia HDMI, ale i VGA konektory. Model IdeaPad G770 bude k dispozícii od augusta za cenu od 699 €. Za najvyššiu výbavu zaplatíte viac ako dvojnásobok.

Lenovo IdeaPad G770

Foto: Lenovo

Lenovoonline.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.