Reklama

PRVÉ DOJMY | Testujeme Apple iPhone 6!

Marek Šimunek

Apple iPhone 6 je fenoménom, ktorý sa zatiaľ nadarí zopakovať žiadnemu výrobcovi. Už pri spustení jeho predaja bolo jasné, že jeho predaje budú lámať rekordy a inak tomu ani nebolo. Dokonca aj dva týždne po začiatku predaja vo vybraných krajinách nie je iPhone 6, alebo iPhone 6 + jednoduché zohnať. My sme si to overili na vlastnej koži, keď sme sa ho márne pokúsili včera kúpiť v Paríži. Museli sme si ho rezervovať a až dnes sme si ho mohli vyzdvihnúť. Aj napriek tomu, že sme mali iPhone 6 rezervovaný, museli sme si pre jeho vyzdvihnutie odstáť rad. Pred Apple Store v Paríži ešte stále totiž stojí rad, v ktorom ľudia čakajú na svoj rezervovaný iPhone. Pravda je však taká, že už nie je ani tak dlhý a ani tak pomalý, ako tomu bolo pri spustení predaja.

Apple Store Paríž Francúzsko

PREČÍTAJTE SI
Apple iPhone 6 je väčší, tenší, oblejší, iný a hlavne sú dva!

Takže po niečo viac ako hodinke sme mali v rukách nový iPhone 6, ktorý sme samozrejme okamžite zapli, nastavili a začali skúšať. Aké sú teda naše prvé dojmy po niekoľkých hodinách so smartfónom, ktorý na svoj štart predaja na Slovensku ešte len čaká?

Apple iPhone 6

Apple iPhone 6 vs Apple iPhone 5S

iPhone 6 je skutočne citeľne väčší, ako jeho predchodca iPhone 5S. Ak ste teda iPhone 5S a jeho 4″ displej považovali za ideál, budete možno z väčšieho displeja sklamaní. Väčší displej však prináša niekoľko výhod. Všetko je lepšie čitateľné a hlavne ľudia s horším zrakom ocenia väčšie ovládacie prvky a väčšie písmo. Aplikácie, ktoré už prešli optimalizáciou na nový displej pôsobia podstatne lepšie. To sa však nedá povedať o aplikáciách, ktoré sú zväčšované umelo. Tie naozaj nepôsobia dobre a bude potrebné počkať na ich aktualizáciu. Samotný displej je však zase o niečo krajší a lepšie čitateľný na priamom slnku.

Apple iPhone 6 vs Apple iPhone 5S

Apple iPhone 6 vs Apple iPhone 5S

Súčasne je však nový iPhone 6 veľmi tenký. Môže za to nový dizajn, ktorý sa ponáša skôr na iPody Touch, ako na predchádzajúce verzie iPhonov. Zmena dizajnu, či vyčnievajúci objektív fotoaparátu nemusia byť každému po chuti. Práve vďaka tenkému dizajnu musíme bohužiaľ musíme povedať, že nový iPhone 6 je pravdepodobne prvým iPhonom v histórii, ktorý sa lepšie používa v púzdre, ako bez neho. Vzhľadom na jeho extrémnu tenkosť sa totiž až nebezpečne šmýka a vy si musíte dávať pozor, aby vám nevypadol z ruky.

Apple iPhone 6 vs Apple iPhone 5S

Okrem týchto zmien samozrejme nový iPhone 6 prináša aj zmeny, ktoré na prvý pohľad nie sú vidieť. Tu istotne patrí rýchlejší hardvér, ktorý však otestujeme až v plhohodnotnej recenzii. Pravdou ale je, že Touch ID v prípade nového iPhonu je podstatne rýchlejšie, ako tomu bolo pri iPhone 5S. Odomknutie smartfónu je tak otázkou okamihu. S novým Apple iOS 8 však Touch ID získava úplne nový zmysel. Môžete pomocou neho napríklad odomknúť správcu hesiel 1Password, alebo ho využiť v iných aplikáciách.

Apple iPhone 6 vs Apple iPhone 5S

Toto sú zatiaľ naše prvé a veľmi skromné postrehy. Samozrejme nový iPhone 6 podrobíme testom (ohýbať ho nebudeme, ak by sa to rád niekto opýtal v diskusii 🙂 ) a vy sa môžete čoskoro tešiť na plnohodnotnú recenziu tohto ikonického smartfónu. Ak by ste mali konkrétne otázky budeme radi, ak ich položíte v diskusii pod článkom a podľa možností vám na ne veľmi radi odpovieme. Zatiaľ si pozrite fotogalériu nového iPhonu 6.

Apple iPhone 6 vs Apple iPhone 5S

Apple iPhone 6 vs Apple iPhone 5S

Foto: TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.