Reklama

PRVÉ DOJMY HTC Desire Eye | Oko, ktoré vás stále vidí

Marek Šimunek

HTC si tiež chce ukrojiť z novodobého fenoménu selfie. Pomôcť mu v tom má práve nové HTC Desire Eye, ktoré si vďaka jednému výraznému prvku nepomýlite so žiadnym iným smartfónom. My ho už testujeme a tak sa spolu s nami poďte pozrieť na naše prvé dojmy a tiež množstvo fotografií tohto kyklopa.

HTC Desire Eye

HTC Desire Eye

Inak ako kyklopom sa totiž Desire Eye nazvať nedá. Nad jeho displejom totiž nikto neprehliadne brutálne výrazný objektív 13 Mpx fotoaparátu, ktorý má byť hlavným lákadlom tohto modelu. Okrem neho však ponúkne Eye aj veľa iného. Jeho plastové telo je síce trošku ťažšie, ako by sme si priali, ale na druhú stranu sa veľmi dobre drží a podstatne menej šmýka, ako jeho hliníkový konkurenti. Full HD displej je ako sme už v prípade ostatných modelov značky zvyknutí vynikajúci a vôbec mu nechýba vyššie rozlíšenie. Rovnaký aj Android s grafickou nadstavbou HTC a niekoľkými pridanými funkciami. O nich však až v recenzii. Nebudeme teda naťahovať a rovno pristúpime k tomu, prečo sa tento telefón niektorí z vás rozhodnú kúpiť. Áno, tým dôvodom je oko, ktoré vás vidí.

HTC Desire Eye

HTC Desire Eye

POZRITE SI
HTC Desire Eye má na to, aby sa stal kráľom selfie smartfónov

Keďže predný fotoaparát disponuje snímačom, ktorý v množstve súčasných modelov nájdete na zadnej strane, očakávania boli veľké. Po niekoľkých dňoch s novinkou máme však skôr zmiešané pocity. Ak si odmyslíme, že objektív je poznávacím znamením a najmä v prípade hojne telefonujúcej nežnej populácie bude takmer neustále špinavý od farbičiek na tvár, je jeho veľkým plusom najmä Full HD video s kontinuálnym zaostrovaním tváre. Ak sa radi točíte môžete tak priniesť z vašej dovolenky určite unikátne zábery.

HTC Desire Eye

HTC Desire Eye

Najmä ak si k tomu pripočítate aj to, že fotoaparát poskytuje aj bohaté možnosti nastavení, ako je napríklad snímanie oboma kamerami naraz, alebo sada filtrov. Nechýbajú dokonca ani podrobné nastavenia samotného fotoaparátu, kde nájdete aj vyváženie bielej, či kompenzáciu expozície. Vaše videá a fotografie tak budú vyzerať skutočne dobre. Má to však jeden háčik. Tým je okolité osvetlenie. Nie vždy sa totiž darí zachytiť ostrú a kvalitnú snímku. Problémy nastávajú najmä pri umelom vnútornom osvetlení. Na druhú stranu v úplnej tme vďaka duálnemu blesku Desire Eye prekvapuje. Detailne sa však kvalite snímok budeme venovať v samostatnej recenzii, ktorú pre vás pripravujeme.

HTC Desire Eye

Desire Eye je však na tom veľmi dobre po stránke výkonu. Svedčí o tom aj 41 858 bodov v AnTuTu. Všetko je svižné a rýchle. Mierne obavy máme zatiaľ z výdrže, nakoľko 2 400 mAh batéria skutočne nie je veľa, takže už teraz vieme, že viac ako jeden deň aktívneho využívania od tohto kyklopa čakať nemôžeme.

HTC Desire Eye

HTC Desire Eye

Potešia však stereo reproduktory BoomSound, ktorými je HTC známe a v prípade Eye sa ich výrobcovi podarilo veľmi elegantne skryť. Hrajú však rovnako dobre, ako by ste čakali. Sledovanie videí je doslova potešením, ak vám teda nebude prekážať to oko, ktoré vás stále vidí :-D.

HTC Desire Eye

Fotografia vytvorená predným fotoaparátom HTC Desire Eye

HTC Desire Eye

Záznam pomocou oboch fotoaparátov

HTC Desire Eye

Fotografia vytvorená v úplnej tme pomocou duálneho LED blesku

Zatiaľ v skratke toľko, podrobne sa HTC Desire Eye budeme venovať v plhonodnotnej recenzii, ktorú pre vás už pripravuje a čoskoro ju nájdete na najkomplexnejšom technologickom webe www.techbox.sk.

Foto: TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.