Reklama

Prvá kompaktná kamera Sony, s ktorou môžete smelo do vody

Drahomír Piok

Koncom minulého mesiaca spoločnosť Sony ukázala, čo chystá pre letných dovolenkárov. No ako už býva pravidlom, tešiť sa môžu zatiaľ len potenciálni zákazníci v Japonsku. Sony HDR-GW77V je prvou kompaktnou kamerou, ktorá dokáže stráviť až 60 minút v hĺbke viac než 5 metrov.

Sony HDR-GW77V

Sony HDR-GW77V je na malú kameru, ktorá poslúži predovšetkým len na výlety a dovolenky, slušne vybavený kúsok. Dostupná by mala byť v troch farbách, a to v bielej, modrej a čiernej. Vo vodotesnom tele sa nachádza až 20,4 Mpx čip, ktorý dokáže zachytávať Full HD video (1080p) s frekvenciou 60 fps. Navyše je optika obdarená aj 10-násobným optickým zoomom a v tmavých miestach si kamera pri fotografiách pomôže xenónovým bleskom. Vnútorný úložný priestor sa zastavil na hodnote 16 GB, no našťastie ho dokážete rozšíriť aj microSD alebo Memory Stick Micro kartami.

Sony HDR-GW77V

Po vyklopení veka displeja na vás „vykukne“ LCD panel s uhlopriečkou 3 palce. Vnútorný softvér dokáže vytvárať panoramatické snímky, či s pomocou GPS prijímača ich aj označovať. Šikovná a elegantná kamera Sony HDR-GW77V sa dostane na pulty obchodov už v máji, avšak zatiaľ len v Japonsku. Približná maloobchodná cena sa bude pohybovať okolo 650 €.

Sony HDR-GW77V

Foto: Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.