Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #iOS
  • 2 min.
  • 17.10.2010

Prvá banková aplikácia pre iPhone od Slovenskej sporiteľne

Prvá banková aplikácia pre iPhone od Slovenskej sporiteľne
Marek Šimunek
Prvá banková aplikácia pre iPhone od Slovenskej sporiteľne

Už aj na Slovensku sme si zvykli na platenie účtov pomocou internet bankingu a častejšie používanie bankomatových kariet. Slovenské banky sa snažia ísť s dobou a potom ako sme vám minulý rok v Praktiku letného čísla BCMOBIL & TECHBOX 7-8/2009 predstavili mobilnú verziu internetovej stránky Tatra banky, prichádza Slovenská sporiteľna s aplikáciou vytvorenou priamo pre Apple iPhone.

Aplikácia Slovenskej sporiteľne pre iPhone

Aplikácia od Slovenskej sporiteľne s názvom Erste Group je dostupná zadarmo v App Store a prináša množstvo praktických informácii pre klientov najväčšej komerčnej banky na Slovensku. Na jednom mieste tak veľmi rýchlo vyhľadáte najbližší bankomat alebo pobočku banky, pričom v informáciách o pobočke nájdete okrem jej presnej adresy a kontaktných údajov aj otváracie hodiny. Vždy tak budete mať prehľad o tom či ešte stíhate pobočku navštíviť. Jednotlivé pobočky sa pritom zobrazia na mape, s možnosťou zobrazenia satelitného pohľadu pre jednoduchšiu orientáciu. Aplikácia v slovenskom jazyku ponúka okrem spomínaných informácií aj predpoveď vývoja výnosov na obdobie desiatich rokov, alebo výšky úrokových sadzieb na nasledujúci štvrťrok.

Aplikácia Slovenskej sporiteľne pre iPhone

Aj napriek lokalizácii celej aplikácie sa v nej však nájdu chybné preklady. Napríklad pri vyhľadávaní pobočky vás privíta vyhľadávacie pole s popisom v nemeckom jazyku “Adresse oder PLZ”. Ak si však prepnete jazyk do angličtiny budete mať prístup aj ku kurzom svetových mien, alebo cene zlata a striebra aj s ich predpokladaným vývojom na najbližšie tri mesiace. Dôležité a potrebné, že? 😉 Údaje sú pravidelne aktualizované pomocou centra Erste Group Research. Slovenská sporiteľna prisľúbila doplnenie úverovej kalkulačky a možnosti internet bankingu priamo do aplikácie v nasledujúcich týždňoch, zatiaľ vás odkaz v aplikácii presmeruje na internetovú stránku banky. Rovnako by sa táto vydarená aplikácia mala objaviť aj pre zariadenia s Windows Mobile a Google Android OS. Ak ste teda klientom Slovenskej sporiteľne, all-in-one aplikáciu pre svoj smartfón určite privítate.