Reklama

Prot-On: prenášajte svoje súbory bezpečne

Dominik Fúsek

Nedávne vyzradenie sledovacieho programu PRISM prinieslo okrem iných aj reakciu zo strany vývojárov. Napríklad Pirate Bay pripravuje šifrovanú komunikačnú službu. Prot-On síce nebude jej priamym konkurentom, ale bezpečnosti vašich dát určite prospeje.

Prot-On

STIAHNITE SI aplikáciu Prot-On z Google Play

Nejde o kompletné bezpečnostné riešenie typu ESET, avast! alebo AVG. Prot-On slúži na zabezpečený prenos a správu súborov. Jeho účelom nie je ochrániť všetky dáta v prístroji, ale zabezpečiť, aby tie, ktoré opustia jeho útroby, zostali pod vašou kontrolou. T. j. ak niekomu posielate obrázok, video, zvuk alebo text, môžete ho zabezpečiť tak, že po vyzradení tretej osobe bude bezcenný. Pre jeho otvorenie sa totiž prijímateľ musí prihlásiť na svoje Prot-On konto a dostať od vás povolenie na prehliadanie či úpravu súboru. Namiesto obrázku mu napríklad mailom príde iba grafika s informáciou, aby si e-mail otvoril v aplikácii Prot-On (mimochodom, existuje aj webová verzia služby).

Prot-On

Z vašej strany to znamená toľko, že po registrácii si do programu pridáte želané súbory, každému jednotlivo nastavíte okruh schválených používateľov (všetci musia byť registrovaní v Prot-On) a potom súbory rozpošlete. Cez aplikáciu môžete navyše sledovať aktivitu používateľov, webové rozhranie ponúka ešte rad ďalších funkcií (niektoré sú platené). V nastaveniach aplikácie môžete povoliť automatické zmenšovanie obrázkov pri odosielaní alebo upload do služby Dropbox s následným zdieľaním odkazu. Nutnosť registrácie všetkých účastníkov prenosu je nutnou nevýhodou, avšak aj vďaka 128-bitovým AES šifrovacím algoritmom je aplikácia vhodným pomocníkom pri prenose veľmi citlivých súborov.

Prot-On

Hodnotenie: 9/10

Veľkosť: 13 MB

Cena: 0,00 €

Aplikácia bola otestovaná na smartfóne Samsung Galaxy Mega 6.3.

Foto: TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.