Reklama

Projektor, TV a mobil v jednom tele?

Drahomír Piok

Už mnoho značiek mobilných telefónov prepadlo vášni dotykových obrazoviek a klasické mobilné telefóny sa tak strácajú pomaly, no iste do úzadia. V rozvojových krajinách to však vyzerá inak a stále sa tešia veľkej obľube. Telefón Spice M-9000 od indického výrobcu je jedným z nich a má skutočne neobyčajnú výbavu, dokonca s integrovaným projektorom.

Spice Popkorn M9000

Zdá sa, že indické telefóny netreba podceňovať. Tamojší operátor Spice priniesol na trh skutočne vydarený kúsok, ktorý prináša odlišné funkcie od dnešných high-endov. Určite najzaujímavejšou časťou je malý projektor s manuálnym zaostrovaním na vrchnej strane. Nejde síce o mobil s prvým integrovaným projektorom, tento titul si ukradol Samsung, no aj bez toho bude minimálne na špecifickom indickom trhu tento telefón hitom. Presné technické detaily o projektore uvoľnené neboli, a tak môžeme iba hádať aký kvalitný bude takto vyprodukovaný obraz. Ak by výrobca dokázal predčiť očakávania, tak by si to určite nenechal len pre seba. Ďalším menej všedným hardvérovým doplnkom v našich končinách je TV tuner. V tomto prípade ide iba o starý analógový tuner, u nás by ste si už z TV veľa nevychutnali, no v Indii majú iné problémy ako zavádzať terestriálne digitálne vysielanie. Telefón poteší majiteľov viacerých čísiel a ponúkne dve sloty pre sim karty. Na mobilné zariadenie v prepočte za 110 € sú to zatiaľ viac než výborné vlastnosti.

Spice Popkorn M9000

Niekde sa ale nízka cena musela odraziť a tým sú vlastne takmer všetky ostatné parametre. Spoločnosť Spice propaguje telefón ako multimediálny kúsok, avšak tu už má veľké rezervy. Operačný systém neobsahuje a zbytočne by ste ho hľadali. Keďže väčší dotykový displej je tu skôr raritou ako povinnosťou, má Spice Popkorn 2,36“ LCD displej s rozlíšením QVGA (320 x 240 b.). Fotoaparát má rozlíšenie 3,2 Mpx bez AF a dokáže snímať video neznámeho rozlíšenia s 15 snímkami za sekundu. Na 3G dátové prenosy treba zabudnúť, telefón si rozumie iba s GPRS alebo EDGE. Prítomnosť modulu Bluetooth 2.1 poteší, tak isto ako aj slot na microSD karty s maximálnou kapacitou 16 GB. Spice M-9000 disponuje aj laserovým ukazovákom a prehliadačom dokumentov, no spoločnosť neupresnila akých. Vstavaný prehrávač dokáže rozpoznať súbory mp3,mp4, 3gp, avi a flv. Chybičku krásy vidím v batérií, ktorá má 1200 mAh, no mohla mať, kvôli projektoru, o poznanie viac. M-9000 má rozmery 119,2 x 50,3 x 17,35 mm a váži príjemných 123 g. Po zhrnutí všetkých detailov sa zdá, že za svojich 110 € dostanú zákazníci Spice  maximálnu možnú výbavu.

 Spice Popkorn M9000

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.