Reklama

Projekčná sci-fi klávesnica je na trhu, stojí 270 €!

Dominik Fúsek

Ako zadať text do moderných smartfónov, keď už sme sa zbavili fyzickej klávesnice? Virtuálna klávesnica, lepšia virtuálna klávesnica, Bluetooth klávesnica, USB klávesnica … Do praxe sa dostáva ešte jeden spôsob, a to projekčná klávesnica.

Elecom TK-PBL042BK

Elecom TK-PBL042BK nie je ani zďaleka prvým prístrojom svojho druhu, podobných konceptov už bolo viacero. Novinka sa však ako jedna z mála dočká aj komerčného predaja. O čo ide? Klávesnica v skutočnosti nemá žiadne tlačidlá. Malý kvádrik v sebe integruje projektor, snímač a súčasne Bluetooth modul s batériou. Na rovnú plochu, napríklad stôl premieta tlačidlá a súčasne sníma, ktoré ste virtuálne stlačili. Komfortom sa fyzickej klávesnici počítača samozrejme nevyrovná, svojou veľkosťou ale získava oproti virtuálnym tlačidlám na displeji veľký náskok. Klávesnica má rozmery zodpovedajúce tým zo stolných počítačov, hoci nemá numerický blok. Projekčné zariadenie pritom váži iba 77 gramov, je teda oveľa skladnejšie.

Elecom TK-PBL042BK

K mobilu s Androidom alebo iOS môžete Elecom pripojiť cez Bluetooth, podporované je aj USB pripojenie, ktoré súčasne nabíja batériu klávesnice. Zaujímavosťou je, že novinka môže fungovať aj ako touchpad. Rozhodne by bolo veľmi zaujímavé tento prístroj vyskúšať, na to ale môžeme rovno zabudnúť. Predávať sa bude (aspoň zatiaľ) iba v Japonsku, aj to za cenu astronomických 270 €. Pri tejto sume sú jeho vyhliadky na úspech mizivé.

Elecom TK-PBL042BK

Zdroj a foto: Elecom, softpedia.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.