Reklama

Profesionálna GPS navigácia roku 2012 od Mio

Drahomír Piok

Nový najvyšší model GPS navigácie pre rok 2012 od spoločnosti Mio je model Spirit 697 Lifetime Truck. Určený je predovšetkým profesionálnym vodičom kamiónov, ktorí požadujú od navigácie veľmi špecifické funkcie. No vystačí si s ňou aj bežný vodič, ktorému ponúka zadnú parkovaciu kameru, či pripojenie na internet.

Mio

Vodiči kamiónov potrebujú pre svoju trasu poznať viac parametrov, než majitelia osobných automobilov. Obrovskú rolu hrajú výšky podjazdov, úzke uličky, ostré zákruty alebo mosty s nízkou maximálnou nosnosťou. Po špecifikovaní svojho aktuálneho ťahača do nastavení, navigácia navrhne optimálnu a bezpečnú trasu. Výbornou novinkou je doživotná aktualizácia máp. Veľkou úľavou pre vodičov bude možnosť hlasového ovládania navigácie. Cieľ trasy, body záujmov (POI), alebo nastavenie jasu či hlasitosti pokynov stačí GPS-ke jednoducho nadiktovať. Medzi ďalšie nové funkcie sa radí možnosť Near Me, ktorá združuje najčastejšie trasy, alebo Find My Car. Navigácia si zapamätá, kde ste zaparkovali automobil a následne vás dovedie späť.

Mio

Všetky informácie sú prehľadne zobrazované na 5″ displeji. Mio Spirit 697 obsahuje aj známe funkcie ako 3D križovatky, výbery zo štyroch rôznych trás alebo LearnMe Pro, systém učenia štýlu jazdy vodiča pre prispôsobenie plánovania a prispôsobenia navrhovaných trás. Navigácia obsahuje aj AV konektor pre dokúpiteľnú parkovaciu kameru alebo Bluetooth modul. Vrcholný model roku 2012 vstúpi do predaja v priebehu júna. Maloobchodná cena bude približne 250 €.

Foto: Mio

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.