Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Problémy so spánkom pomôže vyriešiť smart posteľ Climate360

Problémy so spánkom pomôže vyriešiť smart posteľ Climate360
Zdroj | Sleep Number
Richard Pliešovský
Problémy so spánkom pomôže vyriešiť smart posteľ Climate360
Zdroj | Sleep Number
Zdroj | Sleep Number

Spánok je nesmierne dôležitý pre regeneráciu tela aj duše, no napriek domu je mnohokrát prehliadanou časťou zdravého životného štýlu. Veľa ľudí totiž ani po dostatočnom spánku ráno nevstáva oddýchnuto a sviežo.

Sleep Number patrí medzi spoločnosti, ktoré sa venujú lepšiemu spánku, ich matrace prinášajú majiteľom ideálnu úroveň pohodlia s nastaviteľnou tvrdosťou.

Zdroj | Sleep Number

Novinka, ktorú predstavili na veľtrhu CES 2020, prináša výrazný pokrok. Matrac Climate360 bude vybavený akousi mikroklimatizáciou. Vďaka zahrievaniu a chladeniu matraca sa automaticky postará o teplotu tela podľa spánkových cyklov, ktoré zabezpečia hlbší spánok.

Mikroklimatizácia bude v Climate360 dvojzónová, čo znamená že sa ani páry nebudú musieť báť spať spolu v jednej posteli. Každý bude mať správnu teplotu, ktorá mu najviac vyhovuje. Ako sa to vyrieši, ak sa budú chcieť pár k sebe pritúliť nie je jasné, zrejme to bude formou kompromisu. (Niečo za niečo?)

Zdroj | Sleep Number

Technológia inteligentnej postele sa nachádza priamo v nej. Obsahuje materiály, ktoré majú zdokonalené textilné povrchy umožňujúce zmenu teploty. Technológia SleepIQ má potrubný systém, cez ktorý prúdi vzduch požadovanej teploty.

Deväť z desiatich párov preferuje odlišnú tvrdosť matracu, Climate360 im to umožní.

Inteligentná posteľ sníma pohyby a automaticky upravuje tvrdosť matracu, pohodlie a výšku na každej strane tak, aby mali partneri pohodlie a hlavne perfektný spánok. Pomocou funkcia Partner Snore umožní jemne zdvihnúť hlavu partnera a zmieniť jeho chrápanie.

Aplikácia sa postará o komunikáciu postele so smartfónom a v podobe denných hlásení sa jej používatelia dozvedia o kvalite spánku, činnosti srdca, dýchaní a cirkadiánnom rytme.

Nové matrace Climate360 sa začnú predávať až na budúci rok. Dovtedy si musia používatelia vystačiť so súčasnými Sleep Number 360, ktoré dostanú aktualizáciu v podobe pridaných vrstiev vyrovnávajúcich teplotu a tak budú minimalizovať kolísanie pocitov chladu a návalov tepla.

Zdroj | Sleep Number
Zdroj