Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Pro X Superlight je najľahšia bezdrôtová herná myš od Logitechu

Pro X Superlight je najľahšia bezdrôtová herná myš od Logitechu
Zdroj | Logitech
Richard Pliešovský
Pro X Superlight je najľahšia bezdrôtová herná myš od Logitechu
Zdroj | Logitech
Zdroj | Logitech

Logitech predstavil svoju doteraz najľahšiu bezdrôtovú myš pre e-sport, hernú myš Logitech G Pro X Superllight. Nové technológie a prepracovaná mechanika majú priniesť profesionálnym, ale aj bežným hráčom nevídané možnosti.

Novinka rozširuje hráčske portfólio série Pro, ktoré je známe svojou spoľahlivosťou a výkonosťou. Pro X Superlight si už stihla pripísať víťazstvo, keď pomohla tímu Astralis vyhrať finále 12. sezóny ESL Pro League a tímu G2 Esports na európskych majstrovstvách League of Legends 2020.

Zdroj | Logitech

Myš má 2,4 GHz bezdrôtové pripojenie s výdržou batérie 70 hodín. Senzor Logitech G Hero 25K poskytne rozlíšenie do 25 600 DPI, je to prvý senzor myši, ktorý dokáže sledovať pohyb s presnosťou lepšou než 1 mikrometer. Pre lepšiu predstavivosť, je to zhruba jedna päťdesiatina hrúbky ľudského vlasu. Aj pri vysokom rozlíšení má Hero 25K až 10-krát menšiu spotrebu ako predchádzajúce senzory Logitech G.

Zdroj | Logitech

Konštruktérom sa podarilo znížiť hmotnosť myši o 25 % (oproti modelu Pro Wireless), novinka má necelých 63 gramov.

Najnovšia myš radu Pro X je ľahká a presná, čo mi umožňuje plne sa sústrediť len na hru a aktuálnu úlohu. Nič ma nerozptyľuje ani neobmedzuje.

bENITA, profesionálna hráčka Valorantu za tím CLG

Pro X Superlight má veľké klzáky z čistého PTFE (polytetrafluóretylén – teflón), tie sa postarajú o minimálne trenie, veľkú rýchlosť a dobrú manévrovateľnosť.

Zdroj | Logitech

„S myšou Pro X Superlight sme posunuli hranice toho, čo je možné dosiahnuť, keď skombinujete inovatívne technológie, ako je Lightspeed a Hero 25K so super ľahkou konštrukciou,“ povedal Chris Pate, manažér portfólia Logitech G Pro. „Myš Pri X Superlight otestovali profesionálni e-športovci z celého sveta a osvedčila sa ako riešenie pre hráčov, ktorí hľadajú maximálny výkon.“

Zdroj | Logitech

Logitech G Pro X Superlight si môžete predobjednať v čiernej alebo bielej farbe za 149 eur. Na Slovensku bude myš dostupná v priebehu januára, čo je trochu škoda, e-hráči by si ju určite radi našli pod stromčekom.