Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Privítajte zatiaľ najvýkonnejšie športové SUV. Ferrari Purosangue je konečne tu

Privítajte zatiaľ najvýkonnejšie športové SUV. Ferrari Purosangue je konečne tu
Zdroj | Ferrari
Tomáš Šmidák
Privítajte zatiaľ najvýkonnejšie športové SUV. Ferrari Purosangue je konečne tu
Zdroj | Ferrari
Zdroj | Ferrari

Značka Ferrari je od roku 1947 známa výrobou športových vozidiel. Okrem úspechov na poli súťaží dosiahla dosiahla svoju slávu aj vďaka hyperšportom ako F40, Enzo či LaFerrari. Taliansky výrobca však predstavil aj niekoľko „dostupnejších“ modelov radu GT či vydarené superšporty.

Doba sa však mení a noví zákazníci prahnú nielen po výkone ale aj po praktickosti. Chcú totiž auto, ktoré budú môcť používať každý deň a zároveň im poskytne emócie na okruhu či okreskách. Ferrari teda ako jedna z posledných športových automobiliek predstavila svoje vlastné SUV, Ferrari Purosangue.

Už pri oznámení vývoja bolo jasné, že prvé SUV od Ferrari bude dizajnový kúsok, a stalo sa. Agresívne a dynamické tvary z ohľadom na aerodynamiku dodávajú novému Purosangue potrebný dojem rýchlosti a prémiovosti.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Ferrari

Tenké predné LED svetlá s veľkou prednou maskou a štyri výfuky vzadu na agresivite len pridávajú. Za nás ide o aktuálne najlepšie vyzerajúce športové SUV. Na rozdiel od Lamborghini Urus totiž pôsobí elegantnejšie a Aston Martin DBX jednoducho nie je až tak zaujímavé na pohľad.

Pod kapotou sa nachádza ikonický 6,5l atmosferická V12 s výkonom 715 koní a 715 Nm. Z 0-100 km/h by to malo nové Ferrari Purosangue zvládnuť za približne 3 sekundy a maximálna rýchlosť je na úrovni 308 km/h.

Zdroj | Ferrari

Ide tak o jedno z vôbec najrýchlejších športových SUV, aké si dnes môžete na trhu kúpiť. S váhou pohybujúcou sa na úrovni 2 ton tiež ide o jedno z najľahších. Rozloženie váhy je takmer 50/50 čiže s autom bude zábava nielen na rovine ale aj v zákrutách. Purosangue je tiež osadené adaptívnymi tlmičmi, ktoré by zabrániť nakláňaniu karosérie v zákrutách.

Športovosti však musela mierne ustúpiť spomínaná praktickosť. Nové SUV od Ferrari bude dostupné výlučne s dvomi pármi škrupinových sedadiel. Nebude teda možnosť mať vzadu tri miesta a už vôbec nie tretí rad sedadiel.

Zdroj | Ferrari

Kufor má objem 472 litrov, čo je na pomery veľkých SUV slabšia hodnota. K lepšej praktickosti dopomáha fakt, že zadné dvere sa otvárajú do opačnej strany, vďaka čomu bude nastupovanie pre zadných pasažierov pohodlnejšie.

Kedy presne sa nové Ferrari Purosangue začne predávať zatiaľ nie je známe. Štartovať by však malo na sume 390 000 €.

Zdroj