Reklama

Prispejte vašimi spálenými kalóriami na dobrú vec úplne zadarmo, s APPkou

Zdroj | APPA
Stanislav Vinc
Zdroj | APPA
Zdroj | APPA

Spálené kalórie športovou aktivitou nemusia potešiť iba vás. So slovenskou aplikáciou APPkA ich dokážete premeniť na finančnú pomoc pre tých, ktorí to potrebujú.

Unikátny charitatívny projekt, za ktorým stojí Asociácia pomoci postihnutým – APPA, má za sebou už štrnásť životných príbehov ľudí, ktorým úspešne pomohol. Tým ďalším môžete vašou fyzickou aktivitou pomôcť aj vy.

Obsah pokračuje pod reklamou

Princíp pomoci prostredníctvom aplikácie APPka je unikátny, no skutočne jednoduchý. Aplikácia sa dokáže napojiť na vstavané zdravotné aplikácie v iOS a Androide (Apple Zdravie/Google Fit) a vytiahnuť si z nich informáciu o počte spálených kalórií, ktoré do nich môžu zapisovať vaše smart hodinky, športový náramok alebo niekedy aj samotný smartfón.

Tieto spálené kalórie aplikácia premieňa na body, ktoré sa hneď prepočítavajú na eurá (6 000 kcal = 1 €). Na vrchu obrazovky môžete vidieť, koľko kalórií ste už darovali a nižšie aktuálny počet kalórií, ktoré môžete premeniť na peniaze a darovať. Komu vaše kalórie pomôžu, si môžete vybrať nižšie v sekcii „Príbehy“.

Všetky aktuálne nazbierané kalórie nemusíte darovať všetky naraz a všetky jednému projektu. V pekne spracovanom prostredí si môžete presne nastaviť, koľko zo získaných kalórií chcete prispieť na vybraný príbeh a ten zvyšok si môžete nechať na ostatné.

Pod aktuálne otvorenými zbierkami môžete vidieť profily projektov, ktorým sa už požadované čiastky podarilo úspešne vyzbierať, vďaka čomu môžete vidieť, že tá fyzická námaha premenená aspoň na pár centov či eur, má zmysel.

Aj to vás napokon môže motivovať k pohybu, čo je vo výsledku výhra pre obe strany. Akoby už takáto motivácia nestačila, na spodku hlavnej stránky aplikácie nájdete ešte aj súťaže o hodnotné ceny či rôzne pobyty a zážitky.

Aplikácia APPkA je dostupná bezplatne a nič nestojí ani pomáhanie prostredníctvom nej. Je to najmä vďaka jej partnerom, medzi ktoré sa radia nadácie rôznych bánk a veľkých spoločností, ako aj výrobcov športových produktov či prevádzkovateľov fitness centier, ktoré sa majú možnosť touto cestou zviditeľniť. Pre tých, ktorí by chceli v aplikácii zobraziť svoj príbeh, je tu k dispozícii možnosť registrácie do Klubu APPA.

Stiahnuť aplikáciu

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.