Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Prince of Persia: The Sands of Time Remake - legendárna klasika sa vracia

Prince of Persia: The Sands of Time Remake - legendárna klasika sa vracia
Zdroj | Ubisoft
Michal Spiegel
Prince of Persia: The Sands of Time Remake - legendárna klasika sa vracia
Zdroj | Ubisoft
Zdroj | Ubisoft

Po 17 rokoch sa dočkáme návratu ikonickej hry, ktorá svojho času predstavovala revolúciu v akčných adventúrach. Prince of Persia: The Sands of Time je späť.

Herné štúdio Ubisoft počas včerajšej prezentácie Ubisoft Forward urobilo radosť mnohým háčkam a hráčom. Oznámili prvý oficiálny remake svojej hernej klasiky Prince of Persia: The Sands of Time. Ide o prvý diel z oceňovanej trilógie, ktorá vychádzala svojho času na konzoly PlayStation 2 a Xbox. Najnovší remake bude dostupný pre súčasnú generáciu konzol PlayStation 4, Xbox One a taktiež pre PC. V rámci spätnej kompatibility si bude možné hru zahrať aj na nových konzolách PlayStation 5 a Xbox Series X.

Pozrite si

Crash Bandicoot 4: It’s About Time – návrat legendárneho Crasha Bandicoota

Prince of Persia svojho času priniesol originálny herný štýl, v ktorom ste využívali skákanie, behanie po stenách a súboj s mečom. Hlavnou lahôdkou však bola dýka času, s ktorou ste sa mohli vrátiť o pár sekúnd nazad. Pokiaľ ste tak spadli do priepasti alebo vás niekto zabil, stačilo aktivovať dýku a vrátili ste sa do momentu, kde ste mohli situácii zabrániť. Na tú dobu išlo o revolučnú hernú mechaniku, ktorá spôsobila, že Prince of Persia hrali všetci a že sa hra dočkala ďalších dvoch pokračovaní.

Po úspešnej trilógii prišli ešte dve hry, ktoré sa snažili oživiť značku – jedna zaujala kresleným grafickým dizajnom a druhá sa zamerala na rozšírenie filmu, ktorý v tom čase bežal v kinách. Väčší úspech tieto dva diely však nezaznamenali a vlajkovú loď štúdia Ubisoft vystriedala iná akčná adventútra – Assassin’s Creed.

Tento remake je kompletne grafický prerobený, jednotlivé cutscény sú znovu nahrané hercami, medzi ktorými nechýbajú pôvodní herci, ktorí hrali svoje postavy v roku 2003. Nebudú chýbať nové animácie, soundtrack či vylepšenie ovládania. Otázky vyvoláva grafické spracovanie, ktoré podľa prvej ukážky nevyzerá najlepšie a množstvo hráčov štúdio kritizuje, že si neodviedli svoju prácu najlepšie. Vidieť to najmä na grafike postáv, ktoré vyzerajú ako z predchádzajúcej generácii konzol.

Čerešničkou na torte je, že v rámci hlavného menu tohto remaku si budete môcť zahrať aj prvý diel 2D arkádovej klasiky Prince of Persia z roku 1989.

Zdroj | Ubisoft
Pozrite si

Prince of Persia : Escape – návrat klasiky v mobilnej verzii

Dátum vydania Prince of Persia: The Sands of Time Remake je 21. januára 2021 a predávať sa bude za 40 €. Pokiaľ tento titul dopadne dobre, môžeme očakávať, že Ubisoft sa pustí do remaku aj ďalších dvoch legendárnych častí tejto série – Prince of Persia: Warrior Within z roku 2004 a Prince of Persia: The Two Thrones z roku 2005.

Zdroj | Ubisoft
Zdroj