Reklama

Priekopnícke laserové projektory HDI 3D

Drahomír Piok

Spoločnosť HDI už dlhší čas experimentuje s laserom a jeho možnosťami. Medzi najzaujímavejšie projekty sa určite radí FullHD 3D laserová televízia, 3D skener a nedávno oznámene revolučné projektory HDI 3D. Fungovať budú na novú doposiaľ nevyužívanú a neprebádanú technológiu.

HDI 3D

Technológia zajtrajška

Spoločnosť HDI pracuje výrobe high-end projektora, ktorý predčí ostatných konkurentov kvalitou, ale hlavne aj cenou. Produkovaný bude v troch rôznych vydaniach. Jediný rozdiel medzi nimi bude maximálna veľkosť projekčného obrazu. Najmenší bude dosahovať maximálne 120“, stradný 200“ a najväčší dokáže plnohodnotne pracovať na ploche 300“. Výstupný obraz môže byť v 2D ale aj 3D. Pre zobrazovanie 3D obrázkov bude mať projektor inštalovanú dvojicu RBG laserov, ktoré dokážu vykresliť 1080 snímkov za sekundu v 360 farebných odtieňoch pre jedno oko. To znamená, že pôjde o pasívne zobrazovanie 3D. To netrápi oči tak, ako neustále preblikávanie obrazu pri aktívnej technológií. Dokonca pri 1080 snímkach nebude určite dochádzať k žiadnym šmuhám alebo iným rušivým elementom na obraze. Zákazníci sa dočkajú prvotriedneho 3D kina prostredníctvom týchto projektorov. Farebný gamut, ktorý prináša je až 200 % NTSC. Spotreba HDI 3D sa bude pohybovať okolo hranice 360 W.

HDI 3D

Luxusné auto v garáži alebo projektor na stolíku?

Tieto projektory sú určené predovšetkým do súkromnej sféry. Za to predovšetkým môže ich cena. Najlacnejší model, ktorý zobrazuje 120“ obraz stojí v prepočte 39 000 €, 200“ model vyjde na 53 000 € a najvyšší 300“ dostanete „iba“ za 57 000 €. Úžasná technológia stojí úžasné peniaze. Používatelia si budú vyberať zo šiestich rôznych dizajnérskych kúskov. K dispozícií sú elegantné, ale aj extravagantné kúsky. Do predaja sa dostanú až v štvrtom kvartáli budúceho roka. Spoločnosť HDI sa momentálne pripravuje najme na spustenie predaja 3D laserových televízií. Myslím, že sa máme na čo tešiť.

HDI 3D

Foto: HDI

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.