Reklama

Priehľadný displej už reálnejšie v notebookoch Samsungu

Drahomír Piok

Samsung to po predstavení rôznych prototypov priehľadných obrazoviek (Samsung ukázal ďalší kúsok budúcnosti – 19“ priehľadný AMOLED displej!) myslí naozaj vážne a do konca roka chce začať masovo vyrábať notebook s prehľadným LCD. Jeho prototyp ukázal v Číne na výstave FDP,  Žeby nastal nový trend v oblasti notebookov?

Samsung prehľadný displej

Načo priehľadnosť?

Sám si neviem dobre predstaviť načo by som využil notebook s priehľadným displejom. Zopár bláznivých myšlienok ma napadá ako súčasné pozeranie TV a pracovanie na notebooku, prepisovanie textu z papiera, ktorý by bol za displejom alebo nenápadné pozorovanie objektov záujmu. Priehľadný displej je tvorený technológiou LCD a má uhlopriečku 14“. Umiestnenie LED diód, ktoré zabezpečujú podsvietenie bolo kľúčové a Samsung ich dal do všetkých štyroch rohov. Ak by Samsung použil AMOLED displej, tak by si s tým hlavu lámať nemusel, no cena výroby by vystrelila do oblakov. Rozlíšenie LCD je pekných 1 680 x 1 080 bodov a jeho priepustnosť svetla je 14% až 15%. O hardvérovej výbave je priskoro hovoriť a ani to nie je to najdôležitejšie, no operačný systém bude najpravdepodobnejšie Windows 7.

Samsung prehľadný displej

Nové pokračovanie technológií?

Samsung plánuje začať výrobu notebookov s priehľadným displejom najneskôr do konca roka, prípadne začiatkom roka 2012. Taktiež ste mohli postrehnúť aj väčšie modely 22“ a 46“ obrazoviek, ktoré si možno nájdu uplatnenie na oknách, stoloch  alebo úplne niekde inde. Kto vie, kam to táto technológia dotiahne a aké budú jej úspechy. Ak máte zaujímavejšie nápady, kde by sa dali použiť takéto priehľadné obrazovky tak sa snami o ne podeľte v diskusii.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.