Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Priehľadný OLED TV má už aj Panasonic, nazval ho Vitrine

Priehľadný OLED TV má už aj Panasonic, nazval ho Vitrine
Zdroj | Panasonic
Števo Porubský
Priehľadný OLED TV má už aj Panasonic, nazval ho Vitrine
Zdroj | Panasonic
Zdroj | Panasonic

Panasonic počas výstavy Salone del Mobile (Milan Design Week 2019) v Miláne, ktorá je považovaná za top výstavu nábytku na svete, predstavil svoju víziu televízora budúcnosti. Na výstave totiž prezentoval svoj prvý priehľadný televízor s OLED panelom a dreveným rámom.

Pozrite si

B&O Beovision Harmony – dizajnový televízor s pohyblivými reproduktormi

Koncept nového televízora bol pritom súčasťou inštalácie švajčiarskej nábytkárskej značky Vitra, nie priamo na stánku Panasonicu. Priehľadný televízor je však spoločným dielom spoločností Panasonic a Vitra. Vznikol v rámci výskumného projektu oboch firiem.

Zdroj | Panasonic

Švajčiarska nábytkárska spoločnosť do projektu priniesla svoje dlhoročné skúsenosti s výrobou nábytku a priestorovým riešením, Panasonic zas svoje technologické zručnosti. Výsledkom je televízor s dreveným rámom, ktorého displej nie je čierny, ale priehľadný. Tým vytvára akúsi vitrínu pre objekty z ním.

Zdroj | Panasonic

Na vývoji sa podieľal škandinávsky dizajnér Daniel Rybakken a oddelenie dizajnu Panasonic v japonskom Kjóte. Skrinka s OLED panelom je vyrobená z ušľachtilých materiálov – dreva, kovu a skla. Všetky komponenty televízora sa pritom ukrývajú vo vnútri dreveného rámu, ktorý funguje zároveň ako stojan. V ráme má byť tiež aj akýsi svetelný zdroj, ktorého úlohou je vylepšiť divácky zážitok a dokáže aj nasvietiť okolie. Zjavne však nepôjde o systém v štýle Ambilight od Philipsu.

Zdroj | Panasonic

„Model pozorne balancuje medzi umením a dizajnom,”povedal dizajnér Daniel Rybakken. Bližšie technické parametre televízora zatiaľ nie sú známe. Panasonic zatiaľ neoznámila, či priehľadný OLED panel plánuje sériovo vyrábať pre predaj na bežnom trhu. Aktuálne skôr zbiera spätnú väzbu od návštevníkov a skúma prípadný dopyt.

Zdroj | Panasonic
Zdroj