Reklama

Príde toto delo z Číny aj na Slovensko? Honor 200 Pro ukazuje silu pravej vlajky

Zdroj | Honor
Stanislav Vinc
Zdroj | Honor
Zdroj | Honor

Po chvíľkovej odmlke sa má značka Honor záujem vrátiť na popredné priečky predajov smartfónov, na čo okrem cenovo dostupných modelov potrebuje aj modely s TOP výbavou. Jeden taký aktuálne priniesla na čínsky trh.

Honor 200 Pro ponúka zaujímavé parametre prakticky v každom smere, ktoré kombinuje so zaujímavou cenou aj na pomery čínskeho trhu.

Dizajnérom spoločnosti Honor sa aj napriek silnej konkurencii podarilo prísť s dizajnom zadnej strany, aký sme tu ešte nemali. Dvojtónové vyhotovenie s rôznym spracovaním povrchov dopĺňa veľký modul s fotoaparátmi v tvare pilulky, v ktorej sú uložené tri fotoaparáty spoločne s LED bleskom.

Obsah pokračuje pod reklamou

Úlohu hlavného fotoaparátu tu zohráva 1/1,3″ senzor H9000 s rozlíšením 50 Mpx, clonou f/1,9 a optickou stabilizáciou obrazu. Snímač v praxi spája štyri susediace pixely do jedného pre dosiahnutie vyššej ostrosti a jasu obrazu aj v zlých svetelných podmienkach s výslednými pixelmi ekvivalentné 2,4 mikrometra.

Zdroj | Honor

Využívať rovnaké rozlíšenie aj pri ostatných fotoaparátoch, je aktuálne pri vlajkových modeloch pomerne v móde a Honor 200 Pro z tohto radu nebude vyčnievať, hoci mierne odlišným spôsobom. Na tele-fotoaparát s rozlíšením 50 Mpx a 2,5-násobným priblížením nadväzuje predný 50 Mpx fotoaparát údajne schopný vytvárať portrétové fotografie v kvalite zrkadlových fotoaparátov, zrejme aspoň čo sa týka práce so svetlom a tieňmi za pomoci AI. S vytváraním bokeh efektu, teda rozmazaním pozadia za fotografovanou osobou, mu bude pomáhať sekundárny 2 Mpx snímač hĺbky obrazu.

Tretím snímačom na zadnej strane je napokon 12 Mpx ultra-širokouhlý snímač so zorným uhlom 112 stupňov ideálnym aj na makro fotografie zo vzdialenosti 2,5 centimetra.

Prednej strane smartfónu dominuje 6,78″ OLED displej s rozlíšením 2 700 x 1 224 pixelov, ktorý je na všetkých štyroch stranách zahnutý. Dnes už štandardnú obnovovaciu frekvenciu 120 Hz tu dopĺňa 3840 Hz frekvencia stmievania a lokálny maximálny jas 4 000 nitov. Displej dokáže vykresliť 1,07 miliardy farieb a ako vôbec prvý disponuje novým certifikátom TÜV Global Eye Care 3.0. Po zvukovej stránke displej doplnia stereo reproduktory Hisen 7.1 s efektom priestorového ozvučenia.

Zdroj | Honor

Pod povrchom smartfónu nájdeme vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3 vrátane grafickej jednotky Adreno 735. Zaujímavé z pohľadu hardvéru je, že smartfón začína už v základnej konfigurácii na 12 GB operačnej pamäti spojenej s buď 256 alebo 512 GB interným úložiskom. Vyššie konfigurácie ponúkajú popri 512 GB a 1 TB internom úložisku až 16 GB RAM. Na tomto hardvéri beží aktuálny Android 14 s nadstavbou MagicOS 8.0, na ktorú v týchto dňoch dostal aktualizáciu aj model Magic V2.

Za pozornosť spomedzi kľúčových špecifikácií určite stojí aj batéria, ktorá ponúka mierne nadštandardnú kapacitu 5 200 mAh, bezdrôtové nabíjanie výkonom do 66 W a drôtové nabíjanie výkonom do 100 W. Vysoký výkon nabíjania Honor kombinuje s AI algoritmom, ktorý sa má naučiť vaše používateľské návyky a tomu prispôsobiť aj nabíjanie batérie pre dosiahnutie čo najlepšej životnosti. Na druhej strane tu ale nechýba ani funkcia GPU Turbo X pre odomknutie dodatočného výkonu grafickej jednotky v hrách.

Honor 200 Pro mieri na čínsky trh vo farbách Sky Blue, Colar Pink, Moonlight White a Velvet Black, ktorých názvy hovoria samé za seba. Základná verzia s 12 GB RAM a 256 GB interným úložiskom začína na cene 3 499 juanov, čo je v prepočte zhruba 444 eur, verzia s 512 GB úložiskom je drahšia približne o 50 eur. Variant s týmto úložiskom a 16 GB RAM je v predaji za zhruba 520 eur a najvyšší variant so 16 GB RAM a 1 TB úložiskom vychádza v prepočte na zhruba 580 eur.

Oficiálny predaj na čínskom trhu bude spustený v posledný májový deň. Globálny debut tohto modelu zatiaľ oznámený nebol, no Honor 200 Pro sa zdá byť aspoň papierovo na celosvetový predaj určite vhodný. Zaujať môže nielen parametrami, ale aj pomerne originálnym dizajnom, ktorý upúta pozornosť na reklamných pútačoch aj tých, ktorým sa už medzičasom Honor vytratil z povedomia.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.