Reklama

Prichádza nová Nokia Lumia 530, ktorá zaujme nielen cenou

Marek Šimunek

Nová Nokia Lumia 530 bude cenovo dostupným smartfónom s operačným systémom Windows Phone 8.1. O jeho pohon sa bude starať štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 200 s taktom 1,2 GHz. Ten bude mať k dispozícii 512 MB operačnej pamäte. Integrovaná pamäť bude mať na dnešnú dobu pomerne malú kapacitu 4 GB, ale našťastie ju bude možné o ďalších 128 GB rozšíriť pomocou pamäťových kariet microSD.

Nokia Lumia 530

Samozrejme okrem toho dostane každý majiteľ novej Lumie 530 od Microsoftu 15 GB online priestoru v službe OneDrive. Ostatné parametre novinky zahŕňajú 4” displej s rozlíšením 480 x 854 pixlov a pomerom strán 16:9. Hlavný fotoaparát ponesie v tomto prípade rozlíšenie 5 Mpx. Prekvapením je však, že nebude obsahovať automatické zaostrovanie.

Súčasne s uvedením novinky predstavil Microsoft aj úplne nové príslušenstvo pre Nokiu Lumia 530. Je ním mini prenosný reproduktor Bang Mini, ktorý by sa mal v predaji objaviť za príjemných 19 eur. Samotná Nokia Lumia 530 by sa mala začať predávať v priebehu augusta, pričom bude dostupná v niekoľkých farebných verziách a jej cena by sa mala pohybovať na úrovni sto eur.

Nokia Lumia 530

Foto: Nokia

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.