Reklama

Prichádza nová dávka mobilných herných zážitkov od MSI

Marek Šimunek

Spoločnosť MSI včera oficiálne predstavila svoju poslednú kreáciu na tému hráčsky notebook. Nový model GX680 by mal osloviť najmä hráčov, ktorým sa zdá notebook so 17“ displejom príliš veľkým. O výkon sa pritom budú starať nové procesory Intel Sandy Bridge a grafická karta s 1GB GDDR5 pamäte.

MSI GX680

Prenosný herný počítač je a asi aj bude akýmsi mýtom. Každý skutočný počítačový hráč si radšej za tie peniaze, ktoré notebooky tohto druhu stoja vybaví kvalitný stolový počítač. Stále je však veľké percento užívateľov, ktorý okrem výkonu požadujú aj mobilitu. Tú im zabezpečujú herné notebooky, medzi ktoré sa radí aj najnovší model MSI GX680. Spoločnosť MSI má už vo vývoji podobne zameraných notebookov bohaté skúsenosti. Tie sa prejavili aj v prípade GX680 – tky. Možno budete namietať, že je na trhu množstvo výkonnejších herných notebookov, ako napríklad Alienware M17x, avšak cieľom MSI GX680 nie je byť najvýkonnejším ale poskytnúť viac výkonu oproti bežným notebookom.

MSI GX680

Model GX680 nie je žiadnym ultraprenosným drobčekom. Svedčí o tom aj jeho váha, ktorá pohne ručičku váhy až za hranicu 3,5 kg. Nielen hry ale aj filmy si budete môcť užit na 15,6“ displeji s LED podsvietením, ktorý môže mať podľa verzie FullHD alebo HD rozlíšenie. Dostatok výkonu poskytne procesor Intel Core i7 2630QM, ktorý môže byť doplnený úctyhodnými 16 GB operačnej pamäte umiestnenej v štyroch predpripravených slotoch. V hernom notebooku by ste zbytočne hľadali integrovanú grafiku a tak sa vaše obľúbené hry budú musieť spoľahnúť na grafickú kartu nVidia GeForce GT 555M s 1 GB vlastnej pamäte. Pre okamžité zvýšenie výkonu máte k dispozícii tlačidlo Turbo, ktoré pomocou technológie Turbo Drive Engine pridá v priebehu niekoľkých sekúnd zopár percent výkonu vašej grafickej karte a procesoru. Bohatá výbava portov zahŕňa dvojicu USB 3.0, 2 x USB 2.0, eSATA, HDMI, VGA port a čítačku pamäťových kariet. Chýbať nesmie ani Blu-ray mechanika spolu s Wi-Fi a Bluetooth modulom, aj keď iba v staršej verzii 2.1. Bohaté možnosti konfigurácie poskytujú pevné disky, medzi ktorými okrem bežných diskov s kapacitami 500 GB a 750 GB nájdete aj dvojice diskov zapojených v RAID 0 s maximálnou kapacitou až do 1,5 TB. Obdobne ako v prípade minuloročného modelu GT663 si budete užívať kvalitný zvuk vďaka spolupráci MSI a medzinárodného audio dizajnérskeho štúdia Dynaudio a chýbať nebude ani funkcia rýchleho schladenia notebooku Cooler Boost, ktorá sa najmä pri hraní náročnejších hier bude určite hodiť. Otázna však ostáva cena, nakoľko o tomto parametre zatiaľ spoločnosť MSI mlčí.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.