Reklama

Prichádza najväčší All-in-One s Windows

Drahomír Piok

Stále populárnejšia platforma desktopových staníc má nového a nekorunovaného kráľa. HP Omni27 je najväčším vo svojej kategórií (Windows PC). Apple s platformou Mac OS X už „nejaký ten piatok“ 27-palcový model predáva, a zdá sa, že ešte dlho budú musieť All-in-One počítače s Windows na iMac pozerať zatiaľ len zdola. S výnimkou ceny.

HP Omni27

Svitá na lepšie časy?

Nový HP Omni27 vyzerá po dizajnovej stránke obdobne ako staršie modely. Na tom, však nie je nič zlé. Ladné moderné krivky, či malé prvky kovu polahodia oku stále. Tak ako iné výrobky All-in-One od HP, aj Omni27 sa dá sklopiť vzad. Celkom o presne o 25°. V spodnom ráme sa nachádzajú reproduktory Beats Audio, ku ktorým je možné dokúpiť aj externý subwoofer. Beats Audio sa taktiež postaralo o kvalitnejší zvukový výstup z 3,5 mm audio konektora ,avšak svoj červený symbol malého „b“ zanechalo aj na klávesnici namiesto obyčajného „B“. Obrazovka má uhlopriečku úctyhodných 27″. Rozlíšenie, ktoré dosahuje je „len“ 1 920 x 1 080 bodov (FullHD). V čase keď sa podobné rozlíšenia chystajú do 10″ tabletov mohlo HP využiť napríklad 2 560 x 1 440 bodov alebo iné. Obrazovka je podsvietená technológiou LED, no nie je dotyková.

HP Omni27

Slušná výbava pre každého

Procesor Intel Core i5 2400S bude spolupracovať so 4 GB až 16 GB DDR3 RAM. Dedikovanú grafickú kartu si môžete vybrať z oboch top výrobcov. NVIDIA ponúka GTX 580 a AMD zasa svoju Radeon 7670. Úložný priestor môže nárásť až do 2 TB. Pokiaľ vlastníte notebook HP môžete za pomoci technológia HP LinkUP zdieľať obsah a presúvať dáta jednoduchšie. Vo výbave ďalej nájdete Blu-ray mechaniku, webkameru, mikrofón, Bluetooth, Wi-Fi, HDMI, USB 2.0, USB 3.0, čítačku pamäťových modulov alebo napríklad aj vstup na televíznu anténu. Ako operačný systém poslúži Windows 7 v edícií Home Premium. HP ako bonus dodáva grafickú nadstavu Magic Canvas, ktorá umožňuje rýchlejší prístup k aplikáciám, programom alebo obsahuje aj niekoľko šikovných widgetov. V balení sa nachádza aj bezdrôtová myš a klávesnica. HP Omni27 bude v predaji od najbližších dní, na Slovensko dorazí určite s pár týždňovým či mesačným meškaním. Odporúčaná cena za základnú zostavu činí 1 200 USD (približne 930 €).

Základné parametre

 

HP Omni27

Obrazovka: LCD TFT panel, rozlíšenie 1 920 x 1 080 bodov, LED podsvietenie
Procesor: Intel Core i5 2400S
Grafická karta: NVDIA GTX 580 alebo AMD Radion 7670
Operačná pamäť: 4 GB DDR3 RAM – 16 GB DDR3 RAM
Úložná kapacita: maximálne 2 TB
Výbava: Blu-ray, HDMI, USB 2.0, USB 3.0, čítačka pamäťových kariet, 3,5 mm výstup, mikrofón, Ethernet, TV vstup, Bluetooth, Wi-Fi,
Operačný systém: Windows Home Premium
Cena a predaj: od 1 200 USD (približne 930 €), Január 2012

HP Omni27

Foto: HP

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.