Reklama

Prichádza množstvo vylepšení ChatGPT, mnoho z nich je bezplatných

Zdroj | Midjourney
Richard Pliešovský
Zdroj | Midjourney
Zdroj | Midjourney

Spoločnosť OpenAI stojaca za revolučným jazykovým modelom ChatGPT oznámil viacero veľkých vylepšení, pozitívne je, že mnohé z najlepších funkcií AI sú teraz k dispozícii zadarmo pre všetkých.

OpenAI otvára prístup k GPT-4o, novému modelu, ktorý je ešte rýchlejší ako GPT-4. Veľkou vecou je aktualizácia umožňujúca používať vo výzvach živé video.

ChatGPT mal doteraz dva spôsoby prístupu. Bezplatnú úroveň založenú na GPT 3.5. Je síce výkonná, no nemá pokročilé funkcie, napr. nahrávanie súborov, vlastné značky GPT, prístup na web a podobne. Druhou je platená úroveň, ktorá používa najnovší model GPT-4.

Obsah pokračuje pod reklamou

OpenAI teraz prináša prístup k novému modelu GPT-4o. Ten je rýchlejší ako GPT-4, takže je možné spustiť viacero prémiových funkcií pre všetkých používateľov (bezplatne). Sam Altman uviedol, že GPT-4o je „natívny multimodel“, môže používať text, obrázky, video a hlas ako vstup pre výzvy. Potešujúce je, že nový model bude stáť používateľov API polovicu.

Dostupné bezplatné funkcie ChatGPT v blízkej budúcnosti prinesú tieto funkcie:

  • vyskúšať inteligenciu na úrovni GPT-4;

Okrem použivania živého videa v ChatGPT je pôsobivou ukážkou schopností ChatGPT ovládanie hlasu četbota. Používateľ ho totiž môže meniť pomocou príkazov, napríklad aby bol viac dramatickejší, znel ako robot, či mal vyššie položený hlas.

Pozrite si

Vytvorte si vlastnú pieseň pomocou AI, ovláda mnohé žánre, aj slovenčinu

Ďalšou novinkou je príchod desktopovej aplikácie ChatGPT pre macOS, Windows príde na rad do konca roka. Využívať bude nielen hlasový a textový vstup, ale budete mať možnosť zdieľať obrazovku. Vylepšiť sa tiež má aj klasické webové rozhranie.

Obsah pokračuje pod reklamou

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.