Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nefunguje vám na Samsungu Android Auto? Nie ste sami, Google to nevie vyriešiť

Nefunguje vám na Samsungu Android Auto? Nie ste sami, Google to nevie vyriešiť
Zdroj | 9to5google.com
Michal Sobek
Nefunguje vám na Samsungu Android Auto? Nie ste sami, Google to nevie vyriešiť
Zdroj | 9to5google.com
Zdroj | 9to5google.com

Určite ste už počuli o aplikácii Android Auto, čo je náprotivok ku Apple Carplay. Ide teda o integráciu prostredia smartfónu do infotainmentu vášho automobilu. Top modely od spoločnosti Samsung trápi nefunkčnosť tohto systému a už aj Google začína byť z toho zúfalý.

Na tému upozornil portál Mobilmania.cz. Problémy majú série Samsung Galaxy S22, ale aj model Galaxy Z Flip3 a Galaxy S21 FE. Zaujímavosťou je, že pri smartfónoch strednej triedy tento problém používatelia nemajú a všetko funguje bez zaváhania.

Chyba je teda v tom, že po pripojení s automobilom je obrazovka auta čierna a nereaguje. Takto je to už od februára tohto roka a Google stále neprišiel s opravou, ale to by sa malo čoskoro zmeniť. Nedávno vyšla aktualizácia aplikácie Android Auto verzie 7.7.

Obsah pokračuje pod reklamou

Tá sa zrejme nie až tak podarila, keďže zo stránky podpory Google sa dá odhadovať, že Google problém nie úplne vyriešil. Po aktualizácii totiž používatelia hlásia zamrzávanie alebo úplne čierny displej. Aby toho nebolo málo, tak nastal nový problém s odpájaním. Káblové pripojenie smartfónu a auta sa však mnohým užívateľom stále nedarí.

Pri novších modeloch nepomáha vymazanie pamäte aplikácie, premazanie cache pamäte, odinštalovanie aplikácie Android Auto, resetovanie smartfónu ani auta. Google poslednou aktualizáciou neodstránil problém, ale aj ohrozil stabilitu konektivity aj u smartfónov iných značiek ako Redmi a Google Pixel.

Zdroj | Sygic

Používatelia hlásia, že nemajú problém ani s modelmi série Galaxy S20, Galaxy Note 10 a Galaxy S10. Problém s Android Auto sa vyskytol pri modeloch série Galaxy S21, a to už v júni minulého roka a problémy pretrvávajú.

Zatiaľ to vyzeralo, že je chyba niekde u spoločnosti Samsung, ale zdá sa, že ani Google si s tým nevie aktuálne poradiť a stále nedodal sľúbenú aktualizáciu, po ktorej by sa tieto problémy stali minulosťou. Android Auto príde čoskoro s veľkými zmenami v rozhraní a patrilo by sa, keby všetky nedostatky boli preč.

Zdroj