Reklama

Prevalcuje nový Google Music iTunes?

Števo Porubský

O tom, že Google sa snaží pôsobiť v každej lukratívnej oblasti vie asi každý. Postupne si buduje svoje „kráľovstvo“ v doteraz neznámych vodách. Najnovším počinom je spustenie on-line obchodu s hudbou – Google Music. Služba však neskončí len v počítači, vychutnať sťahovanie hudby si budú môcť i majitelia smartfónov s OS Android! Tým to ale nekončí…

 Google Music

Google Music je jednou z ďalších foriem, ktorými chce gigant s veľkým G konkurovať gigantovi s veľkým A, teda Apple a jeho iTunes (Konečne! Apple iTunes Music Store aj na Slovensku!). Po Google TV, tak svetlo sveta uzrela prepracovaná on-line platforma s možnosťou nielen nákupu, ale i zdieľania cez Google+ a nahrávania hudby cez web stránku Google Music. Služba je zatiaľ dostupná len v beta verzii a len v USA, postupne by sa však mala stať celosvetovou. Postupne sa služba rozšíri aj na smartfóny s OS Android. Postačí si aplikáciu Google Music stiahnuť z Android Marketu a sťahovať obľúbené skladby bude tak jednoduché, ako u konkurenčného iTunes.


 

Ceny jednotlivých skladieb by mali začínať na sume 99 centov, no množstvo hudby by malo byť aj zadarmo. Skladby by mali byť vo formáte MP3 s bit rate 320 kbps. Zaujímavým riešením je možnosť zdieľania skladby cez Google+ portál. Vaši priatelia si budú môcť vypočuť, ktorú skladbu ste si stiahli, resp. ktorá sa vám aktuálne páči. Okrem toho si budete môcť skladby (aj vlastné) ukladať na cloud disky Google, stropom je až 20 tisíc skladieb. Všetko je samozrejme neustále synchronizované, takže ak si stiahnete hudbu v počítači, objaví sa vám aj v mobile či tablete. Rovnako funguje i vytváranie playlistov, ktoré bude určite jednoduchšie v počítači ako v mobile a cestou do školy či práce si pustíte večer vytvorený playlist. Druhou zvláštnosťou je možnosť pre hudobníkov tvoriť si vlastné podstránky, kde okrem nahrávok môžu poskytovať ďalšie informácie o koncertoch a nových akciách. Kedy sa služba Google Music dostane aj na Slovensko je zatiaľ otázne, snáď to ale nebude trvať tak dlho, ako iTunes od Apple (Konečne! Apple iTunes Music Store aj na Slovensku!).

 

Foto: Google

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.