Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Preteky Okolo Slovenska začínajú. Kde môžete vidieť Petra Sagana naživo?

Preteky Okolo Slovenska začínajú. Kde môžete vidieť Petra Sagana naživo?
Zdroj | TASR
Michal Sobek
Preteky Okolo Slovenska začínajú. Kde môžete vidieť Petra Sagana naživo?
Zdroj | TASR
Zdroj | TASR

Už dnes sa začína prestížne podujatie Okolo Slovenska. Ide už o 65. ročník cyklistických pretekov. Premiéru na tomto podujatí bude mať aj náš cyklista Peter Sagan.

Toto podujatie je možné sledovať live na oficiálnej stránke. Nachádza sa tu aj mapa, po ktorej cyklisti budú prechádzať. Môžete si tak vytipovať miesto, kde možno stretnete aj Petra Sagana, tak ho nezabudnite podporiť aspoň potleskom.

Na štarte bude 21 sedemčlenných tímov a v pelotóne 147 jazdcov, vrátane 22 Slovákov. Peter Sagan bude mať štartovacie číslo 11.

Vlaňajšie prvenstvo bude obhajovať Nemec Jannik Steimle. Súťažiť sa bude o celkové prvenstvo (žltý dres), víťazstvo v bodovacej súťaži (zelený dres), vo vrchárskej súťaži (bielo-červeno bodkovaný dres), súťaži do 23 rokov (biely dres), a o najlepšieho Slováka (bielo-modro-červený dres).

Zdroj | Okolo Slovenska

Víťaz prológu získa 1 100 eur, víťaz každej etapy 2 200 eur a celkový víťaz 5 000 eur. Na finančných odmenách pretekárom vyplatia 51 140 eur.

Prológ a štyri etapy sú v celkovej dĺžke 692,1 km. Preteky prechádzajú cez 152 miest a obcí, vypísaných je 12 rýchlostných a 15 horských prémií. Začína sa v Košiciach a končí v Trnave.

Preteky budú trvať až do 19. septembra. Bude ich v priamych prenosoch premiérovo vysielať televízna stanica Eurosport. Live vysielanie bude aj na oficiálnej stránke podujatia.