Reklama

Prestigio začína s Windows smartfónmi, 5“ predá za 170 €

Dominik Fúsek

Výrobca Prestigio neustále rozširuje svoje portfólio. Pred dvoma rokmi začal popri tabletoch robiť aj smartfóny, tento rok pribudlo smart príslušenstvo aj prvý Windows počítač. Jún 2014 sa zapíše do histórie značky predstavením prvých dvoch smartfónov s operačným systémom Windows Phone 8.1.

Prestigio MultiPhone 8500

Zaujímavé je ich názvoslovie – zostávajú v rade MultiPhone, aj keď bez písmeniek „PAP“. Podľa názvu teda nebude odlišnosť od Android smartfónov značky zrejmá. Lepšia z dvoch noviniek sa volá Prestigio MultiPhone 8500 DUO (áno, opäť dual SIM), nesie odolný 5“ HD displej (výborná voľba), efektívny štvorjadrový 1,2 GHz procesor Snapdragon 400, 1 GB RAM a 8/2 Mpx fotoaparáty. Ďalšie údaje, napríklad o batérii, zatiaľ nepoznáme. Do predaja sa novinka dostane už v júli. Prepočet zahraničnej ceny činí pekných 170 €.

Prestigio MultiPhone 8400

Lacnejší MultiPhone 8400 DUO si zachová niektoré prvky výbavy, hlavným „odľahčením“ však bude 4“ displej s rozlíšením 480 x 800 pixlov, 0,3 Mpx webkamera a možno aj menšia operačná pamäť. Cena však klesne až na 85 € (opäť je to neoficiálny údaj), predaj bude spustený v auguste.

Prestigio MultiPhone 8400

Zdroj a foto: Prestigio

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.