Reklama

Prestigio má malú revolúciu. Začne predávať tablet s Windows 8

Drahomír Piok

Prestigio Multipad Visconte je prvý tablet od tejto na Slovensku známej spoločnosti, ktorý bude mať nainštalovaný Windows 8.1. Spoločnosť ho bude prezentovať ako zariadenie, ktoré dokáže prakticky zastúpiť aj klasický počítač. „Multipad Visconte je dôkazom, že tablety už nie sú len hračkou určenou na zábavu. V kombinácii s operačným systémom Windows 8.1 získate univerzálne mobilné zariadenie, s ktorým komfortne zvládnete aj pracovné úlohy,“ dopĺňa Dušan Priganc, produktový manažér pre značku Prestigio zo spoločnosti Asbis.

Tablet s cenou od 299 eur používa 10,1 palcovú obrazovku s rozlíšením 1 280 x 800 bodov či dvojjadrový procesor Intel Bay Trail, taktovaný na 1,46 GHz. Operačná pamäť dosiahla 2 GB RAM. Visconte bude dodávaný vo verziách s Windows 8.1 a 8.1 Pro. „Teší nás, že je k dispozícii aj verzia s Windows 8.1 Pro, ktorá ešte zjednoduší využívanie tabletu vo firemnom prostredí,“ dodáva Peter Kmoško, manažér divízie Windows, Microsoft Slovakia.

Prestigio Multipad Visconte

Miesto 32 GB len 8,5 GB

Visconte bude rovnako rozdelený do cenových kategórií aj podľa vnútornej pamäte. 32 GB získate v základe, no za 64 GB už zaplatíte o 100 eur viac. Avšak pri menšej variante je kvôli inštalácii Windowsu dostupných z 32 GB len 8,5 GB vnútornej pamäte. Tú však môžete rozširovať aj microSD kartami do veľkosti 64 GB.

V ponuke bude aj model, ktorý disponuje dátovým 3G pripojením. Do výbavy zahrnul Prestigio aj Bluetooth 4.0, Wi-Fi, micro USB 3.0 a mini HDMI konektor. Keďže je tablet určený aj pre prácu, bude k nemu možné pripojiť aj klávesnicu. Tá však samozrejme nie je zadarmo. Získate ju za približne 40 eur.

Slovensko sa stane zrejme experimentálnou krajinou, keďže sa tento tablet začne u nás predávať ako v prvej krajine na svete. Spoločnosť Prestigio si tak môže zvyšovať u zákazníkov kredit, pretože sú podľa slov zástupcov spoločnosti „prvá béčková“ firma, ktorá spolupracuje s Microsoftom a Intelom.

Prestigio Multipad Visconte

Foto: Techbox.sk, Prestigio

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.