Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Prestali vám na Androide 13 chodiť notifikácie do hodiniek Huawei? Skúste toto!

Prestali vám na Androide 13 chodiť notifikácie do hodiniek Huawei? Skúste toto!
Zdroj | Huawei
Michal Sobek
Prestali vám na Androide 13 chodiť notifikácie do hodiniek Huawei? Skúste toto!
Zdroj | Huawei
Zdroj | Huawei

Google už pred nejakým časom vydal svoj operačný systém Android s číslovkou 13. Mnoho smartfónov už aktualizáciu obdržalo a táto správa sa týka najmä tých, ktorí používajú smart nositeľné zariadenia od spoločnosti Huawei.

Konkrétne ide o notifikácie, čiže veľmi podstatnú časť fungovania smart hodiniek. Problém bol v tom, že v aplikácii Huawei Health (Zdravie) sa po kliknutí na Povoliť prístup k upozorneniam sa namiesto povolenia zobrazila chybová hláška, že v rámci ochrany zabezpečenia toto nastavenie nie je momentálne k dispozícii.

Zdroj | Huawei
Obsah pokračuje pod reklamou

Zmena prišla však v tom, že Android 13 zaviedol nové pravidlá pre aplikácie tretích strán. To sú také, ktoré nie sú stiahnuté priamo z obchodu Google Play. Aplikácia Huawei Health tiež nie je k dispozícii na stiahnutie v obchode Google Play, a tak sa nové pravidlá vzťahujú aj na ňu.

Kvôli tomu môžu dotknuté zariadenia kvôli novým pravidlám naraziť na problém pri zobrazovaní notifikácií v smart hodinkách. Dobrou správou je, že sa to dá veľmi jednoducho vyriešiť. Používatelia, ktorí si svoj smartfón aktualizovali na Android 13 teda musia spraviť pár krokov, ktoré však zaberú minimum času.

Stačí, ak otvoríte nastavenia vo svojom smartfóne a zvolíte položku Aplikácie. Teraz vyhľadajte aplikáciu Huawei Health (Zdravie). Rozkliknite možnosti a povoľte obmedzené nastavenia. Následne je potrebné overiť, či máte zapnuté povolenie pre zobrazovanie notifikácií v rámci aplikácie, a je hotovo. Otvorte nastavenia aplikácie Huawei Health (Zdravie) a povoľte prístup k upozorneniam.

Pozrite si

Satelitná komunikácia už v Galaxy S24? Samsung úspešne testuje vlastný modem

Po týchto jednoduchých krokoch sa budú smart hodinky a váš smartfón automaticky synchronizovať a zobrazovať upozornenia tak, ako pred aktualizáciou. Je dobré vidieť, že Huawei sa takto poctivo stará o svoje smart zariadenia, aby používateľom fungovali čo najlepšie.