Reklama

Prepracované ozvučenie auta s iPhonom a Sony

Drahomír Piok

Spoločnosť Sony predstavila hudobnú zostavu do auta XDP-PK1000. Je to audio systém skladajúci sa z piatich častí, ktorý slúži na pohodlnejšie a výkonnejšie prehrávanie muziky z iOS zariadení. Znie to veľmi lákavo, no inštalácia Subwoofera, DSP a zosilňovača nie je najjednoduchšia záležitosť a nevyrieši sa behom pár minút.

Sony XDP-PK1000

Ištalácia pre profesionálov

Sony XDP-PK1000 umožní zľahka nahradiť používanie rádia v ktoromkoľvek aute. iPhone alebo iPod stačí umiestniť do kolísky a už len prehrávať hudbu cez zabudované reproduktory auta a dodávaný 300 W subwoofer. Toto nie je výrobok pre akéhokoľvek zákazníka. Kupujúci musí počítať s tým, že ak zaplatí v prepočte 550 €, „zábava“ sa s týmto systémom len začne. Pokiaľ nie ste zručný elektromechanik alebo si nedovolíte pre svoje bezpečie a bezpečie auta vŕtať v sa ňom, treba započítať ďalší poplatok za inštaláciu. Ak už je konečne všetko správne na svojom mieste, môže začať malá párty aj v aute. No čo ste vlastne inštaláciou Sony XDP-PK1000 získali?

Sony XDP-PK1000

iPhone v strede pozornosti

V prvom rade dock pre iPhone alebo iPod a diaľkové ovládanie. Dodávaný DSP zvyšuje kvalitu zvuku a spolupracuje aj s množstvom bežných autorádií pre lepší výstup do reproduktorov. Mono zosilňovač triedy D, ktorý je súčasťou balenia, dosahuje efektivitu približne 90 % premieňanej energie. Taktiež dodáva 12 palcovému subwooferu potrebný výkon pre 300 W. Do obchodov by sa táto zostava mala dostať už v septembri za cenu v prepočte 550 €. V predaji bude verzia aj bez zosilňovača a subwoofera za 400 USD, čo je približne 275 €.

Foto:Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.