Reklama

Prenosný projektor od LG poteší nečakanými funkciami

Zdroj | LG
Richard Pliešovský
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Projektory si veselo žujú svoj život popri obrovských televízoroch. Prečo je tomu tak vám s nadšením povie každý majiteľ takého zariadenia. Jedne vec je ale zrejmá ihneď, projektor j ľahký a veľmi dobre prenosný, čo sa o telkách nedá povedať.

Preto nie je nič divné, ak sa projektor využíva na chatách, dokonca aj pod holým nebom. Smart model od LG CineBeam PF510Q ide ešte ďalej.

LG CineBeam PF510Q má necelý kilogram (950 g), takže si ho môžete vziať so sebou kamkoľvek idete. Poradí si so zobrazením obrazu v uhlopriečke od 30 palcov (75 cm) až po veľkorysých 120 palcov (305 cm), čo z neho robí naozajstného borca pre domáce kino. Štvorkanálový svetelný zdroj RGBB LED dokáže produkovať jas do 450 ANSI lúmenov a mal by svietiť 30 000 hodín.

Obsah pokračuje pod reklamou

V dnešnej dobe kladú používatelia veľký dôraz na streamovanie. V tomto prípade je to je hračka, postará sa o to operačný systém webOS 22. Presne rovnaký, ako beží na televízoroch LG a prináša so sebou všetky veľké streamovacie služby vrátane Disney+, Netflix, Apple TV+, YouTube, HBO Max, Amazon Prime Video a podobne. Veľkým bonusom pre majiteľov Apple zariadení je prítomnosť Apple AirPlay2 a Apple Home, zástupcov platformy Android môže utešiť funkcia Screenshare.

Zdroj | LG
Pozrite si

TV alebo projektor – ktorý kedy a kde vyhráva?

Výdrž na batériu je slušných 5 hodín, čo predstavuje dva plnohodnotné filmy. Nechýba automatické vertikálne zarovnanie lichobežníkového skreslenia, aby sa eliminovali naklonenia a skreslenie, vďaka čomu získate priamy obraz bez ohľadu na jeho umiestnenie. Menším mínusom je kvalita obrazu, namiesto 4K musíte rátať len s FHD (1 920 x 1 080 px) rozlíšením. Projektor podporuje celý rad pomerov strán, vrátane najbežnejších 16:9 a 4:3.

Smart projektor má integrovaný 5 W reproduktor, lepší zážitok dostanete ak si ho spárujete s bezdôvodnými reproduktormi. Vtedy poslúži technológia Bluetooth Dual Out. Po spárovaní so zariadením s rozhraním Bluetooth 5.0 alebo novším sa môže bezdrôtovo pripojiť k dvom zariadeniam Bluetooth naraz, aby ste mohli pozerať, alebo posielať zvuk do dvoch externých reproduktorov stereo zvuk. Na lepšie ovládanie poslúži diaľkové ovládanie.

Okrem bezdrôtovej konektivity sa s projektorom spojíte cez 2x HDMI (2ea, HDMI 2.0), RJ45, USB-C, USB-A a tiež 3,5 mm Jack. Spotreba projektoru je 62 W, v pohotovostnom režime je to len 0,5 W. Rozmery sú 148 x 66,5 x 148 mm.

Ak sa vám novinka páči, môžete si začať odkladať do „šporkasy“. V USA sa projektor predáva za 599 dolárov (bez miestnych daní), oficiálny dovoz na Slovensko nie je zatiaľ potvrdený.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.